یزد پورتال
17 تیر 1403 - 19:56

تعطیلی پنجشنبه‌های یزد از چه زمانی اجرا می‌شود؟

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یزد به بیان توضیحاتی در ارتباط با زمان تعطیلی پنجشنبه‌های یزد پرداخت.

محمد حسین پارسائیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: تمام دستگاه‌های اجرایی استان از تاریخ 17 تیرماه تا 15 شهریورماه، در روزهای پنجشنبه تعطیل خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: این تصمیم با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی و بهبود ضریب پایداری و کارکرد ایمن شبکه گاز و برق کشور اتخاذ شده است.

پارسائیان تأکید کرد: دستگاه‌های خدمت‌رسان و مراکز درمانی از این قاعده مستثنی هستند و به فعالیت خود ادامه خواهند داد و این مصوبه مربوط به سایر دستگاه‌ها می‌شود.

وی افزود: امور مربوط به دستگاه‌های مشمول تعطیلی پنجشنبه‌ها، به صورت دورکاری انجام خواهد شد تا خدمات‌رسانی به شهروندان مختل نشود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یزد از فرمانداران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواست تا شیوه‌نامه‌های ناظر بر تنظیم دمای محیط کاری و صرفه‌جویی در مصرف برق را به دقت رعایت کنند.

پارسائیان تاکید کرد: این اقدام در راستای کاهش مصرف انرژی در دوره‌های اوج مصرف و افزایش بهره‌وری و پایداری شبکه‌های انرژی صورت گرفته است.

وی گفت: با توجه به نیاز مبرم به مدیریت مصرف انرژی در فصل تابستان، این تعطیلی می‌تواند به کاهش فشار بر شبکه‌های برق و گاز کشور کمک شایانی کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یزد افزود: با اجرای این تصمیم، استان یزد گامی مهم در جهت مدیریت بهینه مصرف انرژی و کاهش مخاطرات احتمالی ناشی از افزایش بار مصرفی در شبکه‌های انرژی برداشته است.

انتهای پیام/781/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1739996

مهمترین اخبار یزد: