یزد پورتال
18 تیر 1403 - 17:20

استاندار یزد: آزادی زندانیان غیرعمد ترویج فرهنگ حسینی است

استاندار یزد با اشاره به مشارکت هیئت‌های عزاداری در آزادی زندانیان گفت: آزادی زندانیان غیرعمد در حقیقت ترویج فرهنگ حسینی است.

مهران فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد، درباره پویش «هر هیئت، آزادی یک زندانی» که به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم برگزار می‌شود، اظهار داشت: این پویش با هدف کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمدی و ترویج فرهنگ حسینی ایجاد شده است.

فاطمی گفت: یکی از مهم‌ترین آموزه‌های عاشورا، حریت و آزادگی است که نام مبارک حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و قیام عاشورا با واژه‌های آزادی و آزادگی پیوند ناگسستنی دارد.

وی ادامه داد: ایجاد پویش نذر حسینی در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمدی در ماه محرم، اقدامی مبتنی بر همین فرهنگ اصیل و ریشه‌دار حسینی است که خانواده‌های بسیاری را با آزادی عزیزانشان شاد و فرزندان آنان را با امیدی دوباره روبرو می‌سازد.

استاندار یزد افزود: این اقدام پسندیده با شعار «هرهیئت؛ آزادی یک زندانی»، همراه شده و در حقیقت، ترویج فرهنگ حسینی را به صورت عملی نشان می‌دهد؛ این حرکت خیرمندانه می‌تواند به تکمیل اجر عزاداری‌های سوگواران حسینی کمک کند و مورد قبول درگاه حق قرار گیرد.

فاطمی بر اهمیت ترویج این پویش تأکید کرد و گفت: هر اقدامی در راستای ترویج این پویش خیرخواهانه، که شادی و نشاط را به خانواده‌های زندانیان اهداء خواهد کرد، گامی ارزشمند است که می‌تواند کانون یک خانواده را گرم و به چشم‌انتظاری فرزندان بسیاری در بازگشت به آغوش پدر و مادر خویش پایان دهد.

وی از تمامی هیئت‌های عزاداری استان یزد دعوت کرد تا با مشارکت در این پویش ارزشمند، راه را برای تحقق اهداف آن که اهدافی عمیقاً انسان‌دوستانه و نیک‌اندیشانه است را فراهم کنند.

انتهای پیام/781

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1740438

مهمترین اخبار یزد: