یزد پورتال
17 تیر 1403 - 19:49

۵۳ واحد تولیدی صنعتی یزد دانش‌بنیان شدند

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: تا پایان خرداد ۱۴۰۳، ۵۳ واحد تولیدی صنعتی در استان یزد مجوز دانش‌بنیان دریافت کردند.

محمدکاظم صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد، از اخذ مجوز دانش‌بنیان برای 53 واحد تولیدی صنعتی تا پایان خرداد 1403 خبر داد و با اشاره به اهمیت این دستاورد، اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل شرکت‌های دانش‌بنیان استان به 172 شرکت رسیده است که 31 درصد آن‌ها را واحدهای تولیدی تشکیل می‌دهند.

صادقیان اعلام کرد: 51 شرکت در استان موفق به دریافت کارت بازرگانی شده‌اند که سرمایه‌گذاری این واحدها بالغ بر دو هزار میلیارد تومان بوده و برای 5900 نفر اشتغال‌زایی کرده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد با تاکید بر اینکه این اقدام نقش مهمی در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان دارد خاطرنشان کرد: از میان 53 واحد تولیدی دانش‌بنیان، 17 واحد فناور و مابقی نوآور هستند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت یزد به امضای تفاهم‌نامه با پارک علم و فناوری اشاره کرد که هدف آن حمایت از واحدهای تولیدی دانش‌بنیان است؛ همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی اعتبار مالیاتی برای واحدهای تحقیق و توسعه، همکاری در راه‌اندازی هنرستان‌های جوار صنعتی و حمایت از واحدهای صنعتی در راستای جذب بورسیه صنعتی دانشجویان از دیگر اقدامات این اداره کل برای تقویت واحدهای تولیدی استان بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، استان یزد در طول دولت سیزدهم رویکرد عدم استقرار صنایع آلاینده در محور عقدا-مهریز را در پیش گرفته و به جای آن توسعه صنایع دانش‌بنیان را مدنظر قرار داده است.

این استان دارای ظرفیت‌های بسیاری در حوزه صنایع دانش‌بنیان است و در سه سال اخیر توجه ویژه‌ای به این موضوع شده و در صورتی که این توجه و حمایت افزایش یابد، یزد می‌تواند به قطب دانش‌بنیان کشور و منطقه تبدیل شود.

این رشد چشمگیر در تعداد واحدهای تولیدی دانش‌بنیان نشان از تلاش مستمر و برنامه‌ریزی دقیق برای ارتقای سطح دانش و فناوری در صنایع استان یزد دارد؛ این اقدام می‌تواند به توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه کمک کند.

انتهای پیام/781

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1739994

مهمترین اخبار یزد: