یزد پورتال
17 تیر 1403 - 16:58

یزد میزبان کارگاه آموزشی خوشنویسی قرآنی شد

نخستین کارگاه آموزشی خوشنویسی قرآنی با حضور اساتید برجسته کشوری این هنر به میزبانی یزد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، انجمن خوشنویسان یزد نخستین کارگاه آموزشی خوشنویسی قرآن کریم را با محوریت خطوط نسخ و ثلث برگزار کرد.این کارگاه با حضور اساتید برجسته کشوری در این حوزه برگزار شد و اصول تخصصی خوشنویسی قرآن کریم به صورت عملی آموزش داده شد.

حسام‌الدین خورشیدی مسئول انجمن خوشنویسان یزد در این کارگاه آموزشی اظهار داشت: این کارگاه با تدریس علیرضا بخشی، استاد برجسته در خط نسخ و عضو شورای ارزشیابی هنری انجمن خوشنویسان ایران و همچنین مجید داستانی، استاد خط ثلث و نفر اول جشنواره‌های خوشنویسی ملی و بین‌المللی، برگزار شد.

خورشیدی افزود: انجمن خوشنویسان یزد از سال 1356 فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر بیش از یکصد نفر در سطوح ممتاز، فوق ممتاز و استادی در این انجمن عضویت دارند.

شایان ذکر است که یزد به عنوان یکی از مراکز برجسته هنر خوشنویسی کشور شناخته می‌شود و اساتید بزرگی در این استان به فعالیت می‌پردازند و آثار بسیار فاخری از این اساتید به جای مانده است.

برگزاری این کارگاه، فرصتی ارزشمند برای علاقه‌مندان به هنر خوشنویسی در یزد فراهم کرد تا از تجربیات و دانش اساتید برجسته کشور بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/781/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1739952

مهمترین اخبار یزد: