یزد پورتال
18 تیر 1403 - 08:12

اقدامات فوری افزایش ظرفیت چاه‌های یزد برای مقابله با کم‌آبی

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: یزد در تابستان با بحران کم‌آبی مواجه است و اقدامات فوری برای افزایش ظرفیت چاه‌های آب در دست اجراست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدصالح جوکار در حاشیه نشست بررسی مدیریت تامین و توزیع آب یزد که با حضور مدیران آبفا برگزار شد، اظهار داشت: با تخصیص اعتبار از وزارت نیرو، 15 حلقه چاه جدید تجهیز و وارد مدار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تابستان امسال برای یزد بسیار سخت است و با توجه به افزایش مصرف آب و کمبود منابع، مشکلاتی همچون کمبود فشار و قطعی آب به وجود آمده است. موضوع کم‌آبی از طریق معاون وزیر نیرو پیگیری شده و قول مساعد برای تسهیل شرایط آبگیری مخازن داده شده است تا بتوانیم در مقابله با بحران کم‌آبی موفق عمل کنیم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از مشکلات اصلی یزد، خروج یکی از پمپ‌های خط پدافندی آب از مدار بود و در هفته آینده پمپ جدید خریداری و وارد مدار می‌شود که 100 لیتر در ثانیه آب اضافه خواهد کرد. همچنین، تجهیز 15 حلقه چاه با هزینه‌ای حدود 100 میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته تا نیاز مصرفی مردم تامین شود.

وی به مشکلات ناشی از افزایش دمای هوا و مصرف برق اشاره کرد و گفت: تلاش‌ها برای کاهش هزینه‌های قبوض برق ادامه دارد و با توجه به افزایش دمای هوا، به دنبال آن هستیم که یزد جزو مناطق گرمسیری 3 قرار گیرد.

نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی از پیگیری پروژه‌های انتقال آب از خلیج فارس و سد خرسان خبر داد و تاکید کرد که این پروژه‌ها با تامین منابع مالی به نتایج مطلوب خواهند رسید.

جوکار به لزوم پیگیری و تکمیل پروژه انتقال آب به یزد اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که با تکمیل این پروژه‌ها، یزد در آینده با مشکلات تامین آب شرب مواجه نشود.

انتهای پیام/781

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1740026

مهمترین اخبار یزد: