یزد پورتال
04 فروردین 1402 - 20:37

آغاز پویش «هلال رحمت» در یزد

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان یزد: پویش هلال رحمت با شعار «نوروز با نوع دوستی، رمضان با مهربانی» در سطح استان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، احمد لجه عصر امروز در جمع برخی خبرنگاران حاضر شد و  با اشاره به اجرای این طرح برای دومین سال متوالی اظهار کرد: این طرح با هدف نهادینه کردن سنت حسنه احسان و نیکوکاری، بسیج منابع مردمی و داوطلبی در تأمین مایحتاج خانواده‌های نیازمند و کمک به تحکیم بنیان خانواده‌های کمتر برخوردار شهری و روستایی در حال برگزاری است.

وی بهره‌گیری از ظرفیت مددکاران اجتماعی برای شناسایی نیازمندان واقعی، هماهنگی با تولیدکنندگان اسباب‌ بازی برای گنجاندن وسایل بازی و سرگرمی در بسته‌های اهدایی به کودکان بی سرپرست و هماهنگی با خیران و اصناف برای تهیه بن غذا و بن کالا ویژه جامعه هدف را از دیگر رویکرد‌های پویش هلال رحمت سال گذشته برشمرد.

لجه تصریح کرد: علاوه بر تمامی فعالیت‌های امدادی، حمایت معیشتی و تأمین امنیت غذایی قشر‌های محروم نیز به منزله یک برنامه و راهبرد مهم مدنظر جمعیت هلال احمر است.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان یزد ادامه داد: رشد سرمایه اجتماعی و مشارکت اجتماعی، داروی بی‌بدیل جامعه امروز بوده و سازمان داوطلبان هلال احمر این برنامه‌های حمایتی را با مشارکت‌پذیری آحاد جامعه به عنوان ارزشی اخلاقی، دنبال کرده است.

وی اظهار کرد: سازمان داوطلبان به احترام شرکای اجتماعی خود اعم از خیران، نیکوکاران، مؤسسه‌ها و تشکل‌های مردم نهاد، زمینه‌های مشارکت مردم را در بستر‌های فناورانه و در امور مختلف بیش از پیش فراهم کرده است.

لجه گفت: نیکوکاران می‌توانند با شماره‌گیری کد‌های دستوری #۹*۱۱۲* و#۱۱۲ *۷۴۱* و یا واریز کمک‌های نقدی خود به شماره حساب‌های ۹۹۹۹۹ بانک ملی و ۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۹۹۹۹۹۸ بانک مرکزی و یا شماره کارت‌های ۶۰۳۷۹۹۷۵۴۴۹۹۹۹۹۹ و ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۸۷۵۸۳۳۶، در پویش هلال رحمت امسال مشارکت کنند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر یزد این رویداد ملی با همکاری صدا و سیمای مرکز استان یزد، ائمه نماز جمعه و جماعات در استان‌ها و خیران و اصناف اشاعه و اجرا می‌شود و شعب جمعیت هلال احمر پس از جمع‌آوری کمک‌ها و هدایای مردمی، اقدام به توزیع آن‌ها در بین محرومان حقیقی در اسرع وقت می‌کنند.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1108403

مهمترین اخبار یزد: