یزد پورتال
17 تیر 1403 - 19:36

اعزام ۳۰۰ روحانی برای تبلیغ محرم در یزد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: ۳۰۰ روحانی به مناسبت ماه محرم برای تبلیغ و برنامه‌های فرهنگی به مناطق مختلف یزد اعزام شدند.

حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و آغاز ماه محرم، از اعزام بیش از 300 روحانی به مناطق مختلف استان یزد به مناسبت ماه محرم خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: این روحانیون برای تبلیغ و اجرای برنامه‌های فرهنگی و تبیینی به ویژه در ارتباط با فلسفه قیام امام حسین (ع) و حادثه کربلا اعزام شده‌اند.

نجیمی تأکید کرد: جهاد تبیین، به ویژه در مورد قیام امام حسین (ع) و حادثه کربلا، از برنامه‌های محوری فعالیت این روحانیون است.

وی از اساتید حوزه و دانشگاه، تشکل‌های دینی و هیئت‌های مذهبی تقدیر کرد و اهمیت تبیین ابعاد حادثه عاشورا و کربلا را برای جامعه، به خصوص نسل جوان، برجسته کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد بیان کرد: در اکثر مساجد و حسینیه‌ها با حضور کارشناسان مذهبی و هیئت‌های عزاداری، برنامه‌های مختلف سوگواری و تبیینی برگزار می‌شود.

نجیمی از فعالیت مبلغان دینی و هیات‌های مذهبی استان قدردانی کرده و افزود: برنامه‌های ویژه ماه محرم با مشارکت بیش از 1,500 هیات و همکاری اساتید حوزه و دانشگاه و کارشناسان مذهبی و فرهنگی پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/781/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1739991

مهمترین اخبار یزد: