یزد پورتال
04 خرداد 1402 - 09:00

میرمحمدی: تعهد می‌کنیم برنامه پنج ساله اورژانس را در مجلس ویژه حمایت کنیم

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس با اشاره به افزایش اعتبارات تملک دارایی سازمان اورژانس کشور، گفت: تعهد می‌کنیم چشم انداز پنج ساله اورژانس را در برنامه هفتم توسعه‌ای به صورت ویژه مد نظر بگیریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، دکتر سیدجلیل میرمحمدی پیش از ظهر امروز در سی نهمین اجلاس روسای سازمان اورژانس کشور که به میزبانی استان یزد در حال برگزاری است، اظهار کرد: خدمات سازمان اورژانس یکی از مصادیق عینی آیه شریف قرآن کریمه نجات جان انسانها است.

وی با بیان این‌که اعتبارات وزارت بهداشت ۵۱ درصد رشد داشته است، افزود: اعتبارات تملک دارایی سازمان اورژانس نیز به سه هزارو ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است و شرایط برای تجهیز و بروزرسانی اورژانس باز شده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس، گفت: ۳۸۲ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ برای حوزه بهداشت در نظر گرفته شده که ۵۱ درصد آن به دانشگاه اختصاص یافته است.

میرمحمدی در ادامه استفاده از ظرفیت خیرین را مهمترین و موثرترین راهکار توسعه زیرساخت‌های اورژانس دانست و بیان کرد: استفاده از ظرفیت صنایع نیز یکی دیگر از راهکارهای تجهیز و بروزرسانی لجستیکی سازمان اورژانس در استانها است.

نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت تأمین زیرساخت های لازم برای تربیت نیروی انسانی لازم، تصریح کرد: اعطای مجوز رشته کاردانی فوریت‌های پزشکی راهکاری موثر در این حوزه است.

وی با بیان این‌که سازمان اورژانس باید جایگاه و چشم‌انداز این سازمان را در پنج سال آینده روشن کند، گفت: ما نیز تعهد می‌کنیم چشم انداز پنج ساله اورژانس را در برنامه هفتم توسعه‌ای به صورت ویژه مد نظر بگیریم.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237391

مهمترین اخبار یزد: