یزد پورتال
24 دی 1401 - 22:37

امدادرسانی به ۱۹۰ نفر و اسکان به ۵۶ گرفتار در برف و کولاک در یزد

یزد- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: امدادگران تیم های امدادی و عملیاتی هلال احمر یزد در قالب ۳۲ تیم عملیاتی به بیش از ۱۹۰ نفر گرفتار در برف، یخبندان و سرمای شدید هوا کمک کردند.

محسن حرازی زاده یزدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۲۲۰ امدادگر هلال احمر هم اکنون در حال امدادرسانی به مردم گرفتار از برف و سرما در مناطق روستایی و جاده‌های استان هستند و عملیات‌های متعددی در شهرستانهای تفت، اردکان، مهریز، بهاباد، بافق و ابرکوه صورت گرفت.

وی افزود: تعداد عملیات‌ها در شهرستانهای ذکر شده بیشتر از بقیه استان است اما اکثر استان در ساعات گذشته دچار سرمای هوا و حوادث جوی هستند.

حرازی زاده گفت: تا امروز ۵۶ نفر اسکان اضطراری داده شدند همچنین ۱۰۰ نفر به نقاط امن و یک نفر توسط آمبولانس هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد همچنین از رهاسازی بیش از ۶۰ خودرو و تخلیه آب از ۱۳ منزل و آموزشگاه خبر داد و گفت: همچنین چهار مورد رهاسازی از خودرو توسط تیم های امدادی بوسیله ست نجات صورت گرفته است.

وی از آمادگی کامل هلال احمر برای نجات افرادی که جانشان در اثر سرما یا گیرافتادن در برف، کولاک و یخبندان به خطر افتاده باشد، خبر داد و تاکید کرد: از هموطنان عزیز تقاضا می‌شود در صورت امکان از مسافرت پرهیز کنند و به ویژه به سمت مناطق کوهستانی یا صعب‌العبور حرکت نکنند و در صورت بروز حادثه با شماره امداد و نجات هلال احمر ۱۱۲ تماس بگیرند.

گفتنی است؛ مراکز کننترل و هماهنگی عملیات اضطراری هلال‌احمر به صورت ۲۴ ساعته فعال و در حال رصد سوانح جوی احتمالی و امدادرسانی به مردم حادثه ‌دیده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 977303

مهمترین اخبار یزد: