یزد پورتال
12 بهمن 1401 - 15:04

آسیب‌های اجتماعی دنیای امروز به دلیل ضعف در آموزش سواد رسانه است

یزد- دادستان یزد با اشاره به شکل آسیب‌های اجتماعی در جهان امروز گفت: عمده آسیب‌های اجتماعی که امروز جامعه با آن دست به گریبان است، به دلیل ضعف در آموزش سواد رسانه است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا حدادزاده پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاحیه دوره توانمندسازی مربیان سواد رسانه‌ای با اشاره به هم افزایی در استان یزد در حوزه سواد رسانه اظهار داشت: اقداماتی که در این حوزه انجام شده، ایده خوبی بود که افراد با آموزش در این زمینه به سطحی از توانمندی برسند که بتوان از ظرفیت آنها در استان استفاده کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با بیان اینکه در حوزه پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌ها در قوه قضاییه هیچ حوزه‌ای مهمتر از آموزش نیست، عنوان کرد: معتقدیم بیشترین مشکل در زمینه آسیب‌های اجتماعی از ضعف در آموزش و عدم اشراف به چالش ها و آسیب‌هایی است که ممکن است فرزندان ما از آن متاثر شوند.

وی ادامه داد: این موضوع را می‌توان در فتنه اخیر مشاهده کرد، بسیاری از سوژه‌های پرونده‌های دستگاه قضا وقتی چند روز از آن فضای ناآرام دور می‌شدند، اذعان می‌داشتند که در دنیایی دیگر غرق شده بودند و هر آنچه که می‌شنیدند یا می‌دیدند مبنای تحلیل آنها بوده و بر اساس آن عمل می‌کردند که خوب است این گفته‌ها مستندسازی شود تا در آسیب‌شناسی وقایع کمک کند.

حدادزاده گفت: از آنجا که جامعه نسبت به برخی از کلیدواژه‌ها و نوع نگاه‌ها حساسیت دارد، بهتر است ارتقای سواد رسانه جامعه به دلیل اهمیت زندگی اجتماعی و فردی افراد تبیین شود.

وی یادآور شد: فصل مشترک تمام خانواده‌ها که شاید برخی از آنها هم دغدغه انقلاب نداشته باشند، این است که فرزندانشان به دلیل عدم سواد رسانه و آموزش در فضای مجازی دچار آسیب شدند که ما این را در اغتشاشات اخیر مشاهده کردیم بنابراین باید خانواده‌ها به این علم برسند که اشراف به سواد رسانه چقدر می‌تواند آنها را از آسیب‌ها مصون بدارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1013147

مهمترین اخبار یزد: