یزد پورتال
17 آبان 1402 - 08:36

صدور بالغ بر۱۹هزار حواله الکترونیکی کودهای یارانه‌ای در یزد

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد گفت: امسال ۱۹ هزار و ۸۷۸ فقره حواله الکترونیکی توزیع کود یارانه‌ای از طریق سامانه کنترل و پایش مواد کودی در استان یزد صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدحسن زارعیان صبح امروز در جلسه هماهنگی توزیع عادلانه خدمات، بیان این‌که سامانه پایش کودی به سامانه جامع پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی متصل است،اظهار کرد: تخصیص کود به کشاورزان  بر اساس اطلاعات ثبت شده درسامانه جامع پهنه‌بندی انجام می شود.

وی با بیان این که الکترونیکی شدن فرآیند توزیع کود به منظور توزیع عادلانه خدمات در دستور کار قرار گرفته است، افزود: این سامانه امکان رصد، کنترل سریع و به روز نوع کود، مقدار و افراد تحویل‌ گیرنده را فراهم میکند.

مدیرشرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد با اشاره به این‌که کودهای مورد نیاز کشاورزان برای کشت پاییزه باید به موقع در درسترس قرارگیرد، گفت: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد مسئولیت تامین، تدارک و توزیع نهاده‌های کشاورزی به خصوص انواع کودهای یارانه ای را بر عهده‌ داشته و ان را به سراسر نقاط استان صادر می کند.

زارعیان تصریح کرد: در سال جاری بیش از ۱۹ هزار و ۸۷۸ فقره حواله الکترونیکی توزیع کود یارانه‌ای از طریق سامانه کنترل و پایش مواد کودی در استان به منظور تسهیل در فرآیند توزیع هدفمند ، مصرف بهینه کود کشاورزی ، حذف واسطه‌ها و حواله‌های فیزیکی صادر شده است

وی در پایان خاطرنشان کرد: کودهای یارانه‌ای موجود در انبار استان قبل از توزیع آزمایش و آنالیز می‌شوند و کشاورزان می‌توانند با اطمینان کامل از این کود‌ها که با برند شرکت خدمات حمایتی کشاورزی عرضه می‌شود استفاده کنند.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1565303

مهمترین اخبار یزد: