یزد پورتال
10 آذر 1402 - 13:54

امام جمعه موقت یزد: توجه به صلاحیت داوطلبین مجلس، حراست از حق مردم است

امام جمعه موقت یزد با بیان این‌که نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید شهید مدرس را الگوی رفتاری خود قرار دهند، گفت:‌ توجه به صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس در حقیقت حراست از حق و حقوق تمام ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، حجت الاسلام و المسللمین سیدناصر محمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز استان یزد، اظهار کرد:‌ امروز دهم آذرماه سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس شورای اسلامی است.

وی افزود:‌ شجاعت، نترسیدن در برابر کفار و ایمان قلبی و اقعی را از جمله ویژگی‌های شهید مدرس دانست و افزود: مرحوم مدرس به دستور رضاخان و به جرم ایران دوستی، استقلال طلبی و ایران خواهی به شهادت رسید.

امام جمعه موقت یزد با بیان این‌که نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید شهید مدرس را الگوی رفتاری خود قرار دهند، گفت:‌ چرب و شیرین دنیا به هیچ عنوان شهید مدرس را زمین گیر نکرده و این مهم باید جدی‌ترین ویژگی نمایندگان مردم در مجلس باشد.

حجت الاسلام محمدی در ادامه با اشاره به اهمیت فرآیند تایید صلاحیت داوطلبین نمایندگی مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان، تصریح کرد: توجه به صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس در حقیقت حراست از حق و حقوق تمام ملت ایران است.

وی مردم را اصلی‌ترین مرحله انتخاب دانست و بیان کرد: بالغ بر ۲۴ هزار نفر برای بدست آوردن ۲۸۰ کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند و این مهم بیانگر اهمیت این دوره انتخابات است.

امام جمعه موقت یزد در پایان سخنان خود با بیان این‌که قانون اساسی محور وحدت و همبستگی نظام جمهوری اسلامی ایران است، تأکید کرد: همه با هر سلیقه و نگاهی به مسائل مختلف باید مطیع قانون اساسی باشند.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1590291

مهمترین اخبار یزد: