یزد پورتال
24 شهریور 1402 - 13:34

امام جمعه موقت یزد: دشمنان در اغتشاشات به دنبال تجزیه ایران به ۶ کشور بودند

امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه استکبار به دنبال ایجاد تفرقه جدی بین اقوام ایران است، گفت: تجزیه ایران به شش کشور یکی از اهداف اصلی اغتشاشات سال قبل بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله سیدناصر محمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با تسلیت سالروز شهادت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اظهار داشت: اربعین حسینی را با آن عظمت و بزرگی پشت سر گذاشتیم. الان هم پیاده روی زائران حضرت امام رضا(ع) را داریم و پیش بینی شده که بیش از هشت میلیون نفر از عاشقان خاندان عصمت و طهارت از نقاط مختلف کشور و حتی از دیگر کشورها در این مراسم بزرگ شرکت کنند.

امام جمعه موقت یزد گفت: امروز روزی است که جهان پناهگاهی جز خاندان پیغمبر(ص) نمی‌شناسد و مردم جهان متوجه شدند که به هر یک از مکاتب غیر از مکتب اهل بیت که مراجعه می‌کنند مشکلی از آنها برطرف نمی‌شود و تنها مکتب اسلام آن هم مکتب اولاد پیغمبر(ص) است که می‌تواند مشکل گشای مردم باشد و هر سال هم مردم بیشتری از نقاط مختلف جهان به این سمت حرکت می‌کنند.

محمدی خاطرنشان کرد: دشمن تبلیغات بسیار سوئی کرد که مردم در عزاداری‌ها و به ویژه اربعین حسینی شرکت نکنند اما بحمدالله امسال بر تعداد شرکت‌کنندگان در پیاده روی اربعین و پیاده‌روی زائران امام رضا(ع) بسیار افزوده شده است.

وی با تاکید بر اینکه ما در معرفی و تبیین سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برای جهانیان کوتاهی کردیم بیان کرد: اگر ما معارف اهل بیت را به زبان‌های مختلف دنیا نشر دهیم، مردم جهان این معارف را می‌پذیرند چرا که سخن حق ودلنشین است.

امام جمعه موقت یزد به دیدار مردم استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی با مقام معظم رهبری اشاره کرد و ادامه داد: در این دیدار نکات بسیار ارزشمندی از سوی معظم له مطرح شد که باید به تمامی این نکات توجه ویژه داشته باشیم.

محمدی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این دیدار اهداف دشمن را شامل دو هدف اصلی دانستند گفت: باید این اهداف را به خوبی بشناسیم و به گونه‌ای عمل نکنیم که خدای ناکرده کمک به تحقق اهداف دشمن باشیم چرا که گاهی وقت ها ما نادانسته در زمین دشمن بازی می‌کنیم.

وی گفت: تخریب وحدت ملی و تضعیف امنیت ملی دو هدف اصلی است که مقام معظم رهبری در این دیدار به عنوان اهداف دشمن مطرح کردند و ما باید به خوبی نسبت به این نقشه دشمن توجه داشته باشیم.

امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه دشمن در اغتشاشات سال گذشته به دنبال تجزیه ایران به 6 کشور کوچک بود گفت: یکی از اصلی ترین راهکارها و برنامه‌های دشمن در تمامی فعالیت‌هایش ایجاد اختلافات قومیتی در بین مردم است و تلاش می‌کند تا با این اختلافات به اهداف خود دست پیدا کند.

محمدی با بیان اینکه این تلاش دشمن در حالی است که ما در ایران همه یکپارچه هستیم و نباید اجازه دهیم که این هدف استکبار محقق شود عنوان کرد: نقشه دوم دشمن هم این است که ناامنی را در جامعه ما گسترش دهند اما به حمدالله سربازان گمنام، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران بیدار هستند و توطئه‌های دشمن را پیش از وقوع شناسایی و خنثی می‌کنند.

انتهای پیام/781/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1500147