یزد پورتال
21 بهمن 1401 - 15:09

امام جمعه یزد: وحدت مهمترین رمز پیروزی حق بر باطل است/لزوم برنامه ریزی جدی برای خودکفایی در تأمین خوراک دام

امام جمعه یزد استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران برای رسیدن به خودکفایی ملی در حوزه‌های مختلف را حائز اهمیت دانست و گفت: وحدت و صبوری لازمه رسیدن به تعالی و تنها رمز مقابله با دشمنان دین و نظام اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز استان که با حضور پرشور اعضای حلقه‌های صالحین بسیج برگزار شد، اظهار کرد: امید به خدا تنها راه رسیدن به کمال و سعادت در دنیا و آخرت است.

وی با بیان این‌که امید به غیرخدا عامل تباهی و نابودی است، افزود: بصیرت و توکل به قدرت الهی از جمله مهمترین ویژگی افراد در جامعه اسلامی است و همین امر رمز پیروزی همیشگی حق بر باطل است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اهمیت فرا رسیدن چهل و چهارمین بهار انقلاب اسلامی، گفت:‌ انقلاب اسلامی ایران در حقیقت پیروی از قیام امام حسین(ع) و یارانش با وفایش است.

آیت الله ناصری با بیان این‌که ایران اسلامی قبل از پیروزی انقلاب تحت سلطه آمریکا و دیگر کشورهای مستکبر جهان بود، تصریح کرد: ایرانی‌ها قبل از انقلاب اسلامی هیچ اراده‌ای از خود نداشتند و آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دادند که ایرانی‌ها به علم روز دست یابند.

امام جمعه یزد ۲۲ بهمن را طلوع نور الهی دانست و بیان کرد: پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی و تلاش برای برون رفت از مشکلات مختلف در گرو مشارکت آحاد مردم است.

وی با بیان این‌که پایداری برای حفظ انقلاب، صبوری در برابر مشکلات، اتحاد و تقوا را عوامل پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر توطئه‌های شوم استکبار جهانی است، گفت: توسعه صنعتی، فرهنگی و اقتصادی تنها راه پیشرفت پایدار و مقابله با فتنه وتوطئه‌های شوم دشمنان دین و نظام اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد وحدت را لازمه توسعه همه جانبه دانست و بیان کرد:‌ مردم بدانند دشمنان قصد دارند با فتنه بین اقشار مختلف جامعه اسلامی تفرقه ایجاد کنند و قدرت آنها را برای مقابله با استکبار کاهش دهند.

آیت لله تاصری یزدی در بخش دیگری از سخنان خود گرانی‌های غیرقانونی در حوزه مواد غذایی به ویژه در حوزه خوراک دام، تأکید کرد: بارها گفته‌ایم دست‌اندرکاران باید از ظرفیت های داخلی استفاده کنند و در زمینه خودکفایی کشور و استانها در تولید خوراک دام اقدامات جدی را انجام و در اولویت اجرایی قرار دهند.

وی مشارکت سرمایه گذاران در حوزه خودکفایی ملی را حائز اهمیت دانست و بیان کرد: این مهم باید در دستور کار مسئولان اجرایی و نظارتی کشور قرار گیرد.

امام جمعه یزد با اشاره به اهمیت توجه به ناآرامی ماه‌های گذشته، گفت:‌ مقام معظم رهبری در اغتشاشات اخیر به خوبی بحران را مدیریت کرد و با تذکر و توصیه‌های به موقع مانع تحقق اهداف دشمنان در ناآرامی های اخیر شد.

آیت الله ناصری عفو پدرانه مقام معظم رهبری یک بار دیگر توطئه و فتنه‌های شوم دشمنان دین و نظام اسلامی را خنثی کرده است، گفت:‌ این موضوع مهمترین سند حقانیت و درستی جمهوری اسلامی ایران است.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1031576

مهمترین اخبار یزد: