یزد پورتال
27 دی 1401 - 16:31

تاکنون 40 درصد کودکان خارجی در یزد واکسینه شده اند+عکس

معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد گفت: تاکنون واکسیناسیون 40 درصد کودکان اتباع غیرایرانی در مقابل بیماری های فلج اطفال، سرخک و سرخجه در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در استان یزد انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، دکتر مسعود شریفی عصر امروز در جمع خبرنگاران حاضر شد و با اشاره به این‌که ارائه خدمات سلامت به جمعیت کشور فارغ از جنس، نژاد و مذهب از اولویت‌های حوزه بهداشت کشور است، اظهار کرد: با توجه به اهمیت  پیشگیری از بیماری‌های واگیردار به ویژه در کودکان، کمپین واکسیناسیون تکمیلی اتباع غیر ایرانی در یزد از دهم دی ماه اغاز شده و تا دهم بهمن ماه ادامه دارد.

وی افزود: در این طرح تمامی اتباع زیر ۱۵ سال، بدون توجه به سابقه واکسیناسیون یک نوبت  واکسن فلج اطفال، سرخک و سرخجه را دریافت می‌کنند.

معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد ادامه داد: همچنین با توجه به نقش ویتامین A در کاهش بروز بیماری های واگیر، در این کمپین کودکان زیر پنج سال نیز  ویتامین A را دریافت می کنند.

دکتر شریفی گروه هدف در استان یزد را ۴۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: این کمپین در ۲۱ واحد بهداشتی در هشت شهرستان استان به اتباع غیر ایرانی خدمات ارائه می دهند و تاکنون ۴۰ درصد کودکان غیر ایرانی در یزد واکسینه شده اند.

وی تاکید کرد: در گام بعدی کمپین بیماریابی بیماری سل در اتباع غیرایرانی بالای ۱۲ سال استان با هدف شناسایی بیماران، درمان و کاهش انتقال بیماری به سایر افراد جامعه انجام خواهد شد.

معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد تصریح کرد: کمپین بیماریابی بیماری سل در اتباع غیر ایرانی بالای 12 سال در استان یزد از ۱۰ بهمن ماه اغاز و تا پایان فروردین ۱۴۰۲ ادامه دارد.

پایان پیام/الف/ ت 36

منبع: فارس
شناسه خبر: 983032

مهمترین اخبار یزد: