یزد پورتال
11 بهمن 1401 - 23:10

برگزیدگان کنکور سراسری و مسابقات علمی بهاباد تجلیل شدند

یزد- برترین‌های کنکور سراسری ۱۴۰۱ و مسابقات علمی و پژوهشی در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان و دانش آموزان بهاباد تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، فرماندار بهاباد در مراسم تجلیل از برترین‌های کنکور بهاباد با عنوان «ستارگان افتخار»، با تقدیر از تلاش معلمان برای کسب موفقیت دانش آموزان در کنکور امسال و تربیت نسل شایسته و موفق در فرایند تعلیم و تربیت اظهار داشت: دانش آموزان هم با تلاش خود در شرایط سخت کرونایی توانستند در کنکور سراسری خوش بدرخشند.

علیرضا تیموری، استقلال و عظمت و پیشرفت کشور را مرهون مجاهدت علمی جوانان دانست و عنوان کرد: در حوزه تعلیم و تربیت جوانان هر چه سرمایه‌گذاری کنیم، باز هم کم است.

وی با بیان اینکه برای پیشرفت کشور و شهرستان نیاز به این نخبگان داریم، ادامه داد: پیشرفت و توسعه بر پایه دانش است و باید دانش را مبنای توسعه و پیشرفت و توسعه کشور قرار دهیم.

تیموری گفت: نخبگان علمی و فرهنگی باید نسبت به آینده و رفع مسائل و مشکلات کشور و منطقه خود احساس مسئولیت داشته باشند و سعی کنند عنصر سازنده ای در تحقق اهداف تمدن نوین اسلامی باشند و تجارب خود را به سایر دانش آموزان منتقل کنند تا الگوی خوبی برای آنان باشند.

فرماندار بهاباد عنوان کرد: این شهرستان طی سالهای گذشته با تلاش و پشتکار معلمان و مسئولان مدارس و دانش آموزان و والدین آنها همواره جایگاه‌های ممتازی در کسب رتبه های برتر المپیادها و رقابتهای علمی و فرهنگی دانش آموزی و از جمله کنکور سراسری داشته و بهاباد در کسب رتبه های برتر کنکور سراسری در بین شهرستانهای استان سرآمد است.

مدیر آموزش وپرورش شهرستان بهاباد هم درسخنانی اظهار داشت: کسب رتبه های شاخص توسط دانش آموزان بهابادی نشان دهنده استعداد بالای دانش آموزان و همراهی خانواده ها و تلاش معلمان است.

حسن رزاقی بهابادی اضافه کرد: امسال دانش‌آموزان این شهرستان در رشته علوم انسانی درکنکور سراسری موفق به کسب رتبه اول استان شدند همچنین دانش آموزان ما در مجموع همه رشته ها رتبه چهارم استان را از آن خود کردند .

وی بیان داشت: امسال دانش آموزان ما کرسی‌های خوب و شایسته ای را در دانشگاه‌های معتبر کشور از جمله صنعتی شریف، امیر کبیر و علم و صنعت بدست آوردند که مایه افتخار شهرستان بهاباد است.

درخشش دانش آموزان بهابادی در مسابقات علمی

مدیر آموزش و پرورش بهاباد به رتبه های کسب شده توسط دانش آموزان بهابادی درمسابقات علمی وپژوهشی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در مسابقات علمی و پژوهشی دانش آموزان بهابادی رتبه های اول تا سوم استان را با اقتدار در رشته ربات آتش نشان کسب کردند همچنین رتبه اول استان در بحث زیست فناوری از شهرستان بهاباد بود رتبه اول ادبیات استان را دانش آموزان بهابادی از آن خود کردند.

رزاقی با اشاره به اینکه این دانش آموزان با کسب رتبه های قابل توجه در کنکور سراسری افتخار بزرگی کسب و جایگاه علمی شهرستان را برجسته کردند، افزود: کسب این موفقیت ها در میادین علمی مرهون توکل بر ذات حق تعالی، تلاش های بی وقفه، تدین و محیط امن خانوادگی، زحمات والدین و معلمان دلسوز است.

وی افزود: آموزش و پرورش اساس رشد و تعالی در جامعه به شمار رفته و توجه به آن عامل پیشرفت کشور در تمام حوزه هاست.

در این آیین از ۶۰ نفر از دانش آموزان حائز رتبه های برتر شهرستان بهاباد در کنکور سراسری ۱۴۰۱ و مسابقات علمی و پژوهشی امسال با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1011432

مهمترین اخبار یزد: