یزد پورتال
15 بهمن 1402 - 20:46

نیازهای صنایع و معادن کشور در یزد بومی سازی می شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی یزد گفت:‌ همایش ملی چالش‌ها و راهکار‌های بومی سازی نیاز‌های صنایع و معادن به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مسلم فلاح‌زاده عصر امروز در جمع برخی خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد: همایش ملی چالش‌ها و راهکار‌های بومی سازی نیاز‌های صنعتی و معدنی کشور به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود.

وی برگزاری دو نشست تخصصی ایده‌های فناورانه و نیاز‌های فناورانه بخش صنعت و معدن از جمله مزیت‌های این رویداد خلاقانه در استان یزد است،‌ افزود: با توجه به این‌که در شرایط تحریم یکی از نیاز‌های اساسی کشور بویژه در بحث صنعت، ساخت ایران است، همایش ملی «بومی‌سازی نیاز صنایع و معادن» برای اولین بار و برای رفع نیاز‌های صنعتی و معدنی، سامانه جامع صنعتی شمستا بعنوان مالک اطلاعات صنعتی ایران در زمینه ساخت داخل فعالیت می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد گفت: با کمک متخصصان ایرانی توانستیم هزاران قطعه صنعتی و معدنی را بومی سازی و در این حوزه نخبگان کشور را جذب کنیم.

فلاح زاده با بیان این‌که هدف ما این است که پس از نیازسنجی بخش صنعت و معدن، ارتباط بین متخصصان و مراکز صنعتی برقرار شود تا در راستای رفع آن گام برداریم، تصریح کرد: زیرساختی در شرکت شهرک‌ها فراهم شده است تا شرکت‌هایی که تمایل دارند در زمینه قطعه سازی و ماشین سازی فعالیت کنند، آنجا مستقر شوند.

وی ادامه داد: قطعه سازی و ماشین سازی از محور‌های یزد نوین است و در این راستا برای تامین قطعات و ماشین آلات حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران انجام خواهیم داد.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1660732

مهمترین اخبار یزد: