یزد پورتال
19 آبان 1402 - 18:30

سازماندهی 2000 حافظ قرآن در استان یزد

مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان یزد گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ حافظ قرآن مجید در ۱۲ شهرستان استان یزد سازماندهی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری فارس از یزد، حجت‌الاسلام مطهریان عصر امروز در جمع برخی خبرنگاران حاضر شد و با اشاره به وجود ۲ هزار و ۵۰۰ حافظ قرآن در استان یزد، اظهار کرد: از این تعداد ۵۰۰ نفر حافظ کل و بقیه بین یک تا ۲۹ جزء، اعم از برادران و خواهران در رده‌های مختلفی سنی، حافظ کلام وحی هستند و افزایش این تعداد جزو برنامه مهم فرهنگی است.

وی به اهمیت گسترش برنامه‌های دینی و قرآنی در جامعه و بین اقشار مختلف به خصوص نوجوانان و جوانان اشاره کرد و ادامه داد: هم‌اکنون ۲۵۰ موسسه و خانه قرآن مجید در استان فعالیت دارند.

مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان یزد گفت: موسسات و خانه‌های قرآنی نه تنها در بخش آموزش کلام وحی که در سایر برنامه‌های فرهنگی و بصیرتی وظایف انقلابی خود را انجام می‌دهند.

حجت‌الاسلام مطهریان خاطرنشان کرد: طرح چهار هزار شهید و چهار حافظ کلام وحی در استان در جریان است که مورد استقبال خوب دانش آموزان و خانواده‌های یزدی مواجه شده است.
 
مطهریان به جنگ تمام عیار فرهنگی و رسانه‌ای دشمنان علیه نظام و انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: اگر نسل جوان با معانی دین و کلام وحی الفت بگیرند توطئه فرهنگی دشمنان بر او اثر ندارد.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1567441

مهمترین اخبار یزد: