یزد پورتال
29 اسفند 1401 - 10:26

حفظ حرمت رمضان در اولویت برنامه‌های نوروزی باشد

امام جمعه یزد با اشاره به همزمانی نوروز با ماه مبارک رمضان، از مسئولان و مردم خواست تا فضای شهر آکنده از عطر بهار طبیعت و بهار قرآن باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در آخرین نشست شورای فرهنگ عمومی استان یزد با اشاره به در پیش بودن سال جدید و همزمانی نوروز با ماه مبارک رمضان، از مسئولان و مردم خواست تا فضای شهر آکنده از عطر بهار طبیعت و بهار قرآن باشد و حرمت ماه مبارک رمضان حفظ شود.

وی افزود: در این ایام ضمن توجه به مسائل فرهنگی، باید در کنار حفظ ارزش‌ها و احترام به مسافران و گردشگران، حرمت ماه رمضان و رعایت حجاب مد نظر همگان قرار بگیرد.

 امام جمعه یزد با بیان این‌که نوجوانان سرمایه‌های اصلی این جامعه هستند، گفت: یکی از اساسی‌ترین تحولاتی که در آموزش و پرورش باید در راستای تکامل سیره و منش دانش آموزان و معلمان اتفاق بیفتد این است که با هویت بخشی و معرفت شناسی بتوانیم مشکلاتی که در این حوزه است را برطرف کنیم.

مهران فاطمی استاندار یزد هم در این نشست با بیان این‌که باید در حوزه فرهنگ همواره سرمایه گذاری کرد، ادامه داد: ما برای هزینه کردن در حوزه نوجوانان وجوانان هیچ محدودیتی نداریم.

وی افزود: حتما باید واحد‌های تولیدی و معدنی بزرگ استان یزد مسئولیت اجتماعی خود را در راستای اعتلای امر فرهنگ پرداخت کنند.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1101441

مهمترین اخبار یزد: