یزد پورتال
07 خرداد 1402 - 22:05

اختصاص مسکن به ۴قلوهای یزد/اعطای زمین به خانواده‌های ۳ فرزندی

یزد- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به احصاء قوانین گفت: مسکن به چهار قلوهای یزدی اختصاص می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر عزیزی روز یکشنبه در نشست خبری با اشاره به کاهش نرخ فرزندآوری در سطح کشور و به تبع آن استان یزد اظهار داشت: اگر این روند ادامه پیدا کند در ۳۰ سال آینده، ایران یکی از کشورهای پیر منطقه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در دولت گذشته اقدام قابل توجهی در زمینه جوانی جمعیت انجام نشده است، عنوان کرد: در دولت سیزدهم سعی شد قوانین مصوب شده جنبه اجرایی به خود بگیرد اما برخی قوانین همچنان اجرایی نشده و مشکل دارد.

عزیزی با اشاره به اینکه تسهیلات لازم برای پرداخت از سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده، افزود: استان یزد در زمینه وام ازدواج و فرزندآوری در سال گذشته رتبه اول را کسب کرده است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از قوانین تصویب شده در زمینه جوانی جمعیت، موضوع اختصاص زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر است، عنوان کرد: در چهارشنبه همین هفته و همزمان با میلاد امام رضا (ع) قرعه کشی اعطای زمین به این افراد انجام خواهد شد.

عزیزی با بیان اینکه تاکنون ۳ هزار و۷۱۶ نفر ثبت نام کرده‌اند که ۲ هزار و ۷۷۲ نفر حائز شرایط شدند و یک هزار و۱۷۱ نفر مدارک لازم را تحویل داده اند، یادآور شد: احتمال می‌دهیم که افراد ثبت نامی و حتی افرادی که حائز شرایط شدند، بیشتر از این تعداد باشند اما به دلایل متعدد هنوز مدارک خود را تحویل نداده‌اند که امیدواریم در روزهای آینده این افراد مدارک خود را تکمیل کنند.

عزیزی با بیان اینکه قوانین لازم را احصا کرده‌ایم اظهار کرد: به چهار قلوهای استان مسکن تعلق خواهد گرفت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1245541