یزد پورتال
02 خرداد 1402 - 10:44

امام جمعه یزد: با بیان معارف و کرامات امام رضا(ع) می‌توان قلب‌ها را تسخیر کرد

امام جمعه یزد گفت: خادمان حرم رضوی در میان جوانان حضور یابند و با بیان کرامات امام رضا(ع)، قلب و ذهن جوانانی که تحت تاثیر عملیات روانی دشمن قرار گرفته را مجددا به اصل و فطرت خود هدایت کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله ناصری صبح امروز در جمع خادمان حرم رضوی که برای جشن‌های زیر سایه خورشید به یزد سفر کردند با اشاره به گسترش جنگ نرم در دنیا به ویژه علیه ایران و اسلام اظهار داشت: دشمن در تلاش است تا با جنگ نرم و عملیات روانی، ذهن جوانان این مرز و بوم را نسبت به تفکرات دینی تغییر دهد و ایمان آنها را سست کند. 

وی با اشاره به اینکه توسل به ائمه اطهار(ع)، آرامش روانی در افراد ایجاد می‌کند، افزود: امام رضا (ع) امامی رئوف است که خواسته هیچ یک از زائران دور و نزدیک خود را بدون پاسخ نمی‌گذارد. 

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه امروز توجه جوانان و نوجوانان نسبت به برخی از مسائل دینی کمتر شده است، تصریح کرد: خادمان حرم رضوی باید در میان جوانان حضور یابند و از کرامات، منزلت و مهربانی امام رضا (ع) صحبت کنند تا قلب و ذهن جوانانی که تحت تاثیر عملیات روانی دشمن قرار گرفته، مجددا به اصل و فطرت خود بازگردد. 

وی با تاکید بر لزوم اجرای صحیح احکام و واجبات دینی افزود: امر به معروف و نهی از منکر در عصر حاضر نیاز است، اما نباید این مهم بدون ایجاد بستر مناسب و شرایط لازم صورت گیرد. 

ناصری ادامه داد: قلب جوانان و نوجوانان ما به صورت ذاتی عاشق اهل بیت (ع) است، بنابراین با رعایت شرایط امر به معروف و نهی از منکر می‌توان عشقی که به واسطه جنگ روانی کمرنگ شده را پررنگ کرد. 

وی با اشاره به اینکه دشمن در تلاش است تا فطرت خدایی مردم ایران را هدف قرار دهد، عنوان کرد: در برابر جنگ روانی دشمن که بچه‌های ما را هدف قرار گرفته ‌است باید به‌گونه‌ای عمل کنیم تا نسل جدید ما به سمت تفکرات غربی گرایش پیدا نکند، که یکی از این اقدامات بیان کرامات امام رضا (ع) است. 

مسئول کانون جوانان رضوی استان یزد نیز در این دیدار با اشاره به اینکه یزد برای شانزدهمین سال توفیق میزبانی پرچم آستان حرم رضوی را دارد، اظهار داشت: در دهه کرامت جوانان و نوجوانان یزدی خالصانه و از سر شوق و اخلاص برای اشاعه صفات امام رضا(ع) و بیان الطاف و کرامات این امام رئوف به صورت شبانه‌روزی گام برمی‌دارند. 

حجت الاسلام مهدی مهدوی‌نژاد افزود: در این ایام بسیاری از قلب‌ها آرام می‌گیرند و بسیاری از سستی‌ها در ایمان نیز برطرف می‌شود و تمام این‌ها به لطف وجود پربرکت امام رضا (ع) در کشور و حضور پرچم این آستان مبارک در شهرستان‌های مختلف است. 

وی با اشاره به اقدامات دشمن در راستای کمرنگ کردن ایمان در میان مردم تصریح کرد: دشمن در تلاش است با هدف قرار دادن مقدسات و ائمه اطهار(ع)، مردم را از لطف و عنایت این عزیزان ناامید کنند، اما خبر ندارد که هر ساله در دهه کرامت عشق مردم به امام رضا(ع) به صورت بزرگترین اجتماع مردمی، چه در استان یزد و چه در اقصی نقاط کشور به جهانیان نشان داده می‌شود.

انتهای پیام/781/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1232887

مهمترین اخبار یزد: