یزد پورتال
05 خرداد 1402 - 15:01

امام جمعه یزد:‌ پیگیری‌ها در حوزه آبرسانی یزد نباید متوقف شود

امام جمعه یزد با اشاره به زحمات رئیس جمهور و استاندار در زمینه آبرسانی به یزد گفت: این پیگیری‌ها نباید متوقف شود و باید هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد،‌ آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های امروز نماز جمعه یزد با اشاره به آیاتی از سوره جمعه اظهار کرد: همواره مسیر خوبی‌ها را انتخاب کنید و کمک‌کار نیکوکاران و اقدامات خیر و در اندیشه حرکت به سوی خدا باشید.

وی افزود: همه مردم و مسئولان برای کمک به حرکت‌های خوب و زمینه سازی برای انجام برنامه‌های خیرخواهانه وظیفه دارند و در مقابل نباید برنامه‌ریزی آنها به نحوی باشد که زمینه برای وقوع گناه و انحراف از مسیر حق فراهم شود.

امام جمعه یزد گفت:‌ همه باید به راهیان حق کمک کنند و از راهیان باطل دور شوند و این موضوعی است که در قرآن کریم مورد تاکید قرار گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با اشاره به آیه دوم سوره جمعه تصریح کرد: خداوند متعال حرکت اساسی برای تکامل بشر و به کمال رسیدن انسان‌ها و برنامه رشد و زندگی را بیان کرده زیرا خدایی که خالق انسان است، به فکر هدایت بشر بوده و در این راستا انبیاء و اولیای الهی را فرستاده و به آنها دستورکار داده است.

وی با بیان اینکه خداوند متعال سه رسالت بزرگ به پیامبران خود داده که این سه حرکت اصل و اساس تکامل بشر را رقم می‌زند، افزود: تلاوت آیات خدا و آشنا کردن امت با دستورات الهی، تزکیه مردم و دور کردن آنها از صفات و خصایص ناپسند و هدایت جامعه به سوی تکامل، تربیت و علم آموزی و حکمت آموزی سه رسالت مهم و اساسی پیامبران الهی است.

آیت الله ناصری یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فتح خرمشهر اظهار داشت: فتح خرمشهر یک اعجاز الهی و یک حرکت نظامی پیچیده پردردسر همراه با کار حساب شده و برنامه‌ریزی شده است که در طول تاریخ کمتر سابقه داشته است.

امام جمعه یزد عنوان کرد: کارشناسان نظامی سراسر دنیا اگر وضعیت خرمشهر را پس از اشغال می‌دیدند، به طور قطع اذعان می‌کردند که با این دژها و موانع مستحکم، پس گرفتن خرمشهر محال بود اما به لطف خدا، رزمندگان ما با یک برنامه حساب شده چهار مرحله‌ای، این افتخار بزرگ را رقم زدند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این عملیات بزرگ بیان کرد: امیدواریم مردم با مطالعه تاریخ جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی، به این باور برسند که دست یاری خدا از ابتدا همراه ما بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدارهای رهبر معظم انقلاب با نمایندگان مجلس اظهار داشت: رهبری فرمودند که در سیاست‌های خود عزت و مصلحت را مدنظر قرار دهید تا هرگز احساس ضعف نکنید و دیپلماسی شما با قدرت باشد.

آیت‌الله ناصری یادآور شد: حضور اثرگذار و اثربخش در پدیده‌ها و جریان‌های مختلف سیاسی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب به سفرا بوده زیرا این افراد باید بتوانند جریان‌های مختلف سیاسی را بشناسند و به سیاست و مسائل انقلاب آگاه باشد و قدرت تشخیص در لایه‌های پنهان تصمیمات را داشته باشند.

خطیب جمعه یزد تاکید کرد: ما نسبت به معرفی انقلاب و فرهنگ الهی خود و خلوص مردم و انقلاب اسلامی در جوامع بین المللی کم کار شده و توصیه می‌کنیم سفرا این مهم را مدنظر قرار دهند و فرهنگ خوب ایران اسلامی و حرکت انقلاب را به دنبال معرفی کنید و شک نکنید که مورد استقبال مردم دنیا قرار می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث تورم، عنوان کرد: دولت باید در این زمینه جدیت بیشتری داشته باشد و از افراد زبده و کارشناس استفاده کند و مسئله تورم را هرچه سریعتر حل کند.

آیت‌الله ناصری در مورد بحث خودکفایی نیز اظهار داشت: خودکفایی در خوراک دام یکی از مهمترین مواردی است که تحقق آن می‌تواند بخش مهمی از تورم و گرانی در حوزه گوشت و مرغ و لبنیات را کنترل کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تاکید کرد: دولت نباید اجازه دهد برخی افراد خودسرانه حرکت کنند و با سودهای نامتعارف و انحصارطلبی، به تورم و گرانی دامن بزنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث آب و تقدیر از زحمات رئیس جمهور، استاندار و سایر مسئولان بیان کرد: به نظر می‌رسد اکنون تحرکی در این زمینه نیست و مسئولان باید توجه داشته باشند که به دلیل شرایط ویژه یزد، اجرای طرح آبرسانی نباید طولانی شود.

آیت‌الله ناصری ادامه داد: برخی استان‌ها خیلی سریع در حال پیشرفت هستند و لازم است در استان یزد نیز پیگیری‌ها متوقف نشود و طرح بزرگی که در سفر رئیس جمهور مصوب شد، سریعتر اجرایی شود.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب بیان کرد: برای اینکه جامعه ما جامعه‌ای با عفت باشد و جوانان ما به پوشش و حجاب باور قلبی پیدا کنند، نیاز به حرکتی بزرگ و برنامه‌ریزی دارد.

وی افزود: اگر به آیه 30 سوره نور دقت کنید، می‌بینید که خداوند در مورد عفاف دستورالعمل دارد و اگر به آیات الهی توجه کنیم، می‌توانیم از بی‌حجابی و بی‌عفافی پیشگیری کنیم.

آیت‌الله ناصری با اشاره به اینکه همه ماجرا از چشم آغاز می‌شود، عنوان کرد: یک نگاه مصموم می‌تواند عفت را در جامعه لکه‌دار کند اما خداوند راه نشان داده و فرموده «قُلْ لِلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَیَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ۚ ذَٰلِکَ أَزْکَىٰ لَهُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یَصْنَعُونَ» که این راهکاری مهم برای پیشگیری از بی‌حجابی و بی‌عفافی در جامعه است.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1239343

مهمترین اخبار یزد: