یزد پورتال
06 اسفند 1401 - 15:46

حفظ نظام اسلامی در گرو حفظ اتحاد مردم است

یزد- امام جمعه یزد گفت: قدردانی از ملتی که همواره در تمام سختی‌ها پای این نظام ایستادند برابر با حفظ نظام اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری پیش از ظهر شنبه در دیدار با فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار با بیان اینکه امام خمینی (ره) تنها با بیان یک جمله استکبار جهانی را ناامید کرد، اظهار کرد: جمله معروف امام خمینی (ره) که «من حکومت تشکیل می‌دهم» به تنهایی استکبار جهانی را ناامید کرد و دلیل اصرار امام خمینی (ره) برای تشکیل حکومت، فرصت ندادن به استکبار جهانی برای بازگرداندن شاه به کشور بود.

وی افزود: پر کردن خلاء کشور با تشکیل حکومت اسلامی یک حرکت بزرگ برای درآوردن ریشه‌های پهلوی از خاک این مملکت بود؛ حرکتی شجاعانه و مقتدرانه در مقابل تمام توطئه‌ها آمریکا که در سراسر جهان مثال‌زدنی است.

امام جمعه یزد با اشاره به استقامت امام خمینی (ره) در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی عنوان کرد: توکل امام راحل بر خدا و استقامت در مسیر پر از چالش انقلاب اسلامی، کلید این پیروزی است.

وی ادامه داد: امروزه برای اینکه انقلاب اسلامی را پایدار و استوار نگه داریم باید در ابتدا به خداوند منان توکل کنیم، شجاع و نترس باشیم و هیاهوی دشمنان بر ما اثر نگذارد.

ناصری با بیان اینکه شهدا و جانبازان زیادی در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی از جان و جسم خود گذشتند، تصریح کرد: استکبار جهانی از همان ابتدای حرکت انقلاب اسلامی و شروع مسیر، با سنگ اندازی‌های خود بر آن بود این حرکت بزرگ را با شکست مواجه کند اما از این واقعیت خبر نداشت که مردم انقلابی ایران، برای حفظ عزت و ارزش خود از هیچ تلاشی فرو گذار نیستند.

وی ادامه داد: جنگ امروز، جنگ اقتصادی و جنگ عقیدتی است و این زمان، دوره مقاومت و ایستادگی از نظر مسائل اقتصادی، عقیدتی و پایداری نسبت به اهداف و آرمان‌های انقلاب است بنابراین در این مسیر به مانند شهدای انقلاب اسلامی، باید پایداری و مقاومت داشت.

امام جمعه یزد صبر، استقامت و برنامه‌ریزی را کلید پیروزی در جنگ ترکیبی و اقتصادی دانست و بیان کرد: بصیرت افزایی و قدردانی از ملتی که همواره در تمام سختی‌ها پای این نظام ایستادند برابر با حفظ نظام اسلامی است و نباید اجازه دهیم که دشمن بین این مردم با هر عنوانی تفرقه بیندازد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1056487

مهمترین اخبار یزد: