یزد پورتال
31 شهریور 1401 - 10:33

اجرای فاز سوم آزادسازی و احیای رودخانه مرکزی یزد

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری یزد گفت: مراحل عمرانی فاز سوم آزاد سازی رودخانه مرکزی یزد برای احیای مسیر این رودخانه در دستور کار قرار گرفت.

امین خبری گفت: رودخانه مرکزی یزد در طول دهه‌های گذشته دچار مشکلات و تجاوز‌هایی شده در حالیکه این رودخانه در گذشته سیلاب‌ها را به خارج از شهر هدایت می‌کرده است.

او می‌گوید: تجاوز‌ها و ساخت‌وساز‌ها در طول مسیر رودخانه مرکزی یزد باعث شده که در دو سیل اخیر شاهد خسارت‌هایی در نقاط مختلف شهر و منازل مردم باشیم.

رودخانه مرکزیرئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری یزد گفت: در گذشته دو فاز از این رودخانه بهسازی و آزادسازی شد، اما این دو فاز به یکدیگر متصل نبود، بنابراین پس از سیل مردادماه، آزادسازی این رودخانه در فاز سه و میان فاز‌های اول و دوم در دستور کار قرار گرفت.

بهسازی و آزادسازیبه گفته خبری، دیواره زمین‌هایی که در مسیر بود نیز برداشته شد تا با انجام گودبرداری و دیوارکشی بتوانیم مسیر بلوار دانشجو تا نعیم‌آباد، این رودخانه را به یکدیگر متصل کنیم.

او می‌گوید: در صورتی که این رودخانه احیا شود، در سیلاب‌ها بخش زیادی از آب‌ها از طریق این مسیر به خارج شهر هدایت می‌شود و دیگر مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

سیلاب‌هاباشگاه خبرنگاران جوانیزدیزد

شناسه خبر: 751443

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: