یزد پورتال
14 دی 1401 - 13:47

امام جمعه یزد: درآمد حاصل از معادن باید به همه مردم استان اختصاص یابد

امام جمعه یزد با بیان این که ظرفیت های زیست محیطی برای تأمین نیاز مردم بکار گرفته شود، گفت: معدن یک سرمایه طبیعی و ملی است و درآمد حاصل از آن باید به مردم و حل مسائل استان اختصاص یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری دقایقی پیش در جریان دیدار اعضای شورای شهر یزد با وی با اشاره به اهمیت تامین بودجه انتقال آب، اظهار کرد: بودجه انتقال آب از سهم دولت از معادن استان تامین می شود و باید معادن در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند.

وی افزود: مسئله آب یزد، مسئله ای بسیار حیاتی برای استان است و باید تمام دستگاه ها و مسئولان استانی در این زمینه و برای تامین هزینه های انتقال آب همکاری لازم را داشته باشند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه همکاری معادن برای پروژه انتقال آب به یزد بسیار مهم است عنوان کرد: درآمد حاصل از معادن تماما برای سهامداران نیست، بلکه به مردم استان نیز تعلق دارد؛ انتظار می رود همانطور که معادن با سرعت خطوط انتقال آب لازم برای معدن خود را ایجاد کردند، با همان سرعت هم به پروژه انتقال آب استان نیز کمک کنند.

آیت الله ناصری یزدی تصریح کرد: ظرفیت معادن استان به میزانی است که می‌توانند به حل مشکل آب و سایر مشکلات استان کمک کنند بنابراین انتظار می رود معادن بزرگ استان در پروژه های مهم استانی نیز با استان همکاری کنند زیرا باید بدانند که معدن سرمایه ای است برای مردم و درآمد حاصل از آن باید برای مردم صرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه برای حل تمامی مسائل و مشکلات در استان نیاز به افراد دلسوز و کاری است، عنوان کرد: باید در تمام جایگاه ها افرادی متعهد،متخصص و کننده کار باشند نه فقط در سخن مطلبی را بیان کنند اما در نهایت به فراموشی بسپارند.

وی افزود: باید از تمام ظرفیت های استان استفاده شود و یزد را به درستی به تمام دنیا معرفی کنیم؛ ظرفیت های گردشگری، مذهبی، سرمایه طبیعی و انسانی و .... نیاز به توجه بیشتر دارد.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: نیاز است که افراد مجرب، متفکر، خلاق و عمل گرا در امور مختلف استانی با جدیت فعالیت کنند تا مسائل استانی به درستی و با سرعت حل شود؛ به گفته امام صادق (ع) خوب کار کردن از زیاد کار کردن مهم تر است.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 954687

مهمترین اخبار یزد: