یزد پورتال
02 بهمن 1401 - 16:03

از ابزار هنر جهت معرفی سیره اهل‌بیت(ع) بیش از پیش استفاده شود

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد گفت: ادارات ارشاد و آموزش و پرورش باید با سلیقه، ذوق و ایجاد جذابیت، از ابزار هنر جهت معرفی سیره اهل‌بیت(ع) بیش از پیش استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دومین جلسه بنیاد بین‌المللی غدیر استان یزد در سال 1401 با بیان اینکه معرفی سیره، اخلاق، منش و روش زندگانی حضرت علی(ع) یکی از برنامه‌های مهم بنیاد بین‌المللی غدیر است، اظهار داشت: از خودگذشتگی، ایثار، همراهی با نبوت، شجاعت و جنگاوری آن حضرت، سیره‌ای است که باید برای همگان بازگو شود.

وی عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا اخلاص، زهد و تقوای حضرت علی(ع) را در جامعه جاری و ساری کنیم، زیرا آن حضرت مظهر اسماء الله است.

امام جمعه یزد با اشاره به کتبی که اهل سنت، اندیشمندان مسیحی دیگر اندیشمندان سایر ادیان و مذاهب در مورد حضرت علی(ع) نوشته‌اند، افزود: کتبی با این محور و محتوا باید به شکلی جذاب نوشته شود و دستگاه‌های فرهنگی برنامه‌ریزی کنند که محتواهای جذاب در این زمینه تولید شود.

وی با اشاره به اینکه جامه امروز ما نیازمند معرفی سیره حضرت علی(ع) است، افزود: تبیین ابعاد شخصیتی آن حضرت و تربیت افرادی در این مسیر، اقدام شایسته است و باید به بهترین نحو انجام شود.

ناصری با تاکید بر اینکه حکمت‌ها و عبارت‌های نهج‌البلاغه، بهترین راه برای معرفی سیره زندگی و حکمرانی حضرت علی(ع)، مطالعه و تدریس این کتاب ارزشمند با ترجمه جذاب است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد ادامه داد: معلمان نیز باید در مدارس، دانش آموزان را با نهج‌البلاغه آشنا کنند، ضمن اینکه دستگاه‌های مختلف باید پای کار بیایند و از فرصت سالروز میلاد امیرالمومنین(ع) برای معرفی سیره ایشان استفاده کنند.

وی تاکید کرد: استفاده از زبان هنر نیز باید در این راستا استفاده شود و بهترین هنری که می‌تواند صفات برجسته حضرت علی(ع) را برای مخاطبان بازگو کند، پرده‌خوانی است.

ناصری اظهار داشت: ادارات ارشاد و آموزش و پرورش باید در این زمینه ورود کنند و با سلیقه و ذوق و ایجاد جذابیت، از ابزار هنری برای معرفی سیره زندگانی آن حضرت استفاده حداکثری کنند.

گفتنی است، بنیاد بین‌المللی غدیر دو برنامه مهم و اصلی در طول سال دارد، یکی عید غدیر و دیگری میلاد حضرت علی(ع) و میلاد حضرت جوادالائمه(ع) است.

انتهای پیام/781/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 990887

مهمترین اخبار یزد: