یزد پورتال
06 فروردین 1402 - 23:59

جهاد تبیین محوری‌ترین فعالیت مبلغان و روحانیون باشد

یزد- امام جمعه بهاباد با بیان اینکه علما،‌ روحانیون و خطبا باید از فرصت ماه مبارک رمضان در تحقق جهاد تبیین استفاده کنند، گفت: جهاد تبیین، محوری‌ترین فعالیت مبلغان و روحانیون باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در دیدار با علما روحانیون و مبلغان بهاباد با تبریک ماه مبارک رمضان و سال جدید، ماه رمضان را فرصت مغتنمی برای انس بیشتر مردم با کلام وحی عنوان کرد و اظهار داشت: قرآن و دستورات الهی که در این کتاب به عنوان راهنمای بشریت آمده، تمام نیازها و مشکلات جامعه را پاسخ داده و عامل سلوک و تقرب به درگاه الهی است که باید در ماه رمضان در تبیین آموزه‌های قرآنی بیش از پیش تلاش شود.

امام جمعه بهاباد روحانیون را همواره حامی نظام و انقلاب عنوان کرد و گفت: علما و روحانیون در تمامی عرصه‌ها در کنار نظام به صیانت از انقلاب اسلامی پرداخته از حقانیت نظام اسلامی در دوره‌های مختلف دفاع می‌کنند.

وی با بیان اینکه طلاب و روحانیون باید برای اقامه نماز، رونق مساجد، جذب جوانان و یاری دین خدا تلاش کنند، عنوان کرد: نقش طلاب و روحانیون در دفاع از دین مانند نقش ارتش در دفاع از استقلال کشور است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهاباد با اشاره به اینکه دشمن تمام قد برای نابودی دین اسلام پای کار آمده است، گفت: طلاب و روحانیون سنگربان دین هستند، دشمن تلاش می کند که روحانیت را زمین‌گیر کند، ماه رمضان فرصتی است که دل ها به سمت خداوند هدایت می شود و این ماه فرصتی بزرگ برای جهاد تبیین است.

همچنین در این دیدار فرماندار و رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهاباد در سخنانی ماه رمضان را فرصت مناسبی برای تبلیغ دین اسلام دانستند و بر تحقق جهاد تبیین توسط علما و روحانیون منطقه تاکید کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1111500

مهمترین اخبار یزد: