یزد پورتال
05 فروردین 1402 - 17:38

تمام قد در خدمت مردم و تولیدکنندگان یزد هستیم

یزد- استاندار یزد گفت: تمام تلاش خود را برای تحقق شعار امسال به کار خواهیم بست و تمام قد در خدمت مردم و تولیدکنندگان خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهران فاطمی در نشستی با فعالان حوزه تولید و صنعتگران استان یزد اظهار داشت: با مردم عهد بسته ایم که پاسخگو باشیم و باید فرامین رهبر معظم انقلاب که جامعه علمی نیز بر آن صحه می‌گذارد را اجرا کنیم.

وی با اشاره به موفقیت‌های استان یزد در سال گذشته ادامه داد: در عرصه تولید رشد ۷.۵۵ درصدی داشتیم که این آمار به صورت کشوری استخراج شده همچنین در اشتغال و فضای کسب و کار نیز با همه سختی‌هایی که وجود داشت، استان یزد از رتبه ۱۵ کشور به رتبه ۶ ارتقا یافت.

فاطمی عنوان کرد: به ۹۶ درصد منابع بانکی استان تسهیلات داده شد و در عرصه دانش بنیان نیز بر اساس ارزیابی معاون علمی فناوری وزارت علوم و همچنین معاونت ریاست جمهوری، استان یزد مقام برتر کشور را کسب کرد.

استاندار یزد گفت: در سفر هیئت دولت به یزد نیز بواسطه همین مقام برتر دانش بنیان، یزد پایلوت قانون جهش تولید شرکت های دانش بنیان شد و در حوزه اشتغال آفرینی نیز بالاترین کاهش نرخ رشد بیکاری کشور طی چهار فصل متمادی مربوط به استان یزد است.

وی با بیان اینکه هنور قانع کننده نیست و اشتغال تحصیل کردگان باید در این عرصه روز به روز افزایش یابد، تصریح کرد: امسال نیز علاوه بر دنبال کردن رویکردهای قبلی، شعار سال بطور جدی دنبال خواهد شد.

فاطمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بسیاری از موارد دست استان نیست به عنوان مثال سهم استان در مهار تورم حداکثر پنج تا ۱۰ درصد است البته در ستاد تنظیم بازار این مسئله را دنبال خواهیم کرد و هر چه در دست ماست انجام خواهیم داد همچنین در امر سرمایه گذاری در تولید مشکل داشتیم که ۱۹۸ میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری در سفر ریاست جمهوری امضا شد.

وی ادامه داد: شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان یزد نیز ۴۵۳ هزار نفر عضو دارد و ۶۰ هزار میلیارد تومان نیز ارزش سهام آن است که معادل ۷۵ درصد منایع بانکی استان یزد است که سعی داریم امسال قفل این قسمت باز شود و البته مجوز آن از وزیر اقتصاد گرفته شد و امسال دنبال خواهد شد.

فاطمی اظهار داشت: بحث مردمی سازی اقتصاد نیز در ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی کارگروه تخصصی مردمی سازی وجود دارد که امسال فعال خواهد شد و ما تمام قد و با تمام توان خود در خدمت مردم و بخش اقتصاد و تولید هستیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1109700

مهمترین اخبار یزد: