یزد پورتال
11 بهمن 1401 - 23:19

پرداخت ۱۷۰ میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد بهاباد

یزد- رئیس کمیته امداد بهاباد گفت: افزون بر ۱۷۰ میلیارد ریال وام اشتغال و خودکفایی از ابتدای سال جاری تاکنون به مددجویان کمیته امداد این شهرستان پرداخت شده است.

حمید دهقان بهابادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال وام اشتغال و خودکفایی به مددجویان تحت پوشش و نیازمندان شهرستان بهاباد پرداخت شد که این تسهیلات زمینه اشتغال ۱۷۷ نفر را فراهم کرد.

وی عنوان کرد: مددجویان برای فراگیری حرفه‌های مختلف در دوره‌های بلندمدت و کوتاه مدت به مراکز فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی معرفی می‌شوند تا با شرکت در این دوره‌ها، مهارت‌های لازم را در زمینه فعالیت در یک شغل فرا گیرند.

رئیس کمیته امداد بهاباد تصریح کرد: این وام‌ها در زمینه های کشاورزی، دامپروری، صنفی، صنعتی، خدماتی و صنایع دستی پرداخت شده است.

دهقان تصریح کرد: فراهم کردن زمینه لازم برای ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از وابستگی آنها به این نهاد از مهمترین اهداف پرداخت تسهیلات به مددجویان است.

رئیس کمیته امداد بهاباد با اشاره به منابع مالی پرداخت این تسهیلات افزود: ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال از محل صندوق، ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال از محل تسهیلات تبصره ۱۸، مبلغ ۲ میلیارد ریال از محل تسهیلات روستایی و مبلغ ۱۴۴ میلیارد و ۱۴۸ میلیون ریال نیز از محل تسهیلات تبصره ۱۶ پرداخت شده است.

دهقان با اشاره به اینکه آموزش یکی از مهمترین وظایف اصلی کمیته امداد قبل از پرداخت وام‌های اشتغال است، گفت: ۱۹۷ نفر از مجریان وام‌های خودکفایی این نهاد با همکاری فنی و حرفه‌ای شهرستان در کلاس آموزشی کوتاه و بلند مدت و حرفه آموزشی شرکت کرده و آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1011444

مهمترین اخبار یزد: