یزد پورتال
07 شهریور 1401 - 19:17

خانه مطبوعات و فنی و حرفه ای یزد تفاهم نامه همکاری نوشتند

آموزش فنی و حرفه ای، خانه مطبوعات و کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد استان به منظور استفاده از ظرفیت بین بخشی تفاهم نامه همکاری سه جانبه امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، مجید حق جو عصر امروز در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با خانه مطبوعات استان با اشاره به نقش اصحاب رسانه در ترویج رویکرد مهارتی فنی و حرفه ای استان، اظهار کرد: این تفاهم نامه به منظور استفاده خبرنگاران از امکانات خدماتی و آموزشی این سازمان امضا شده است.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه دوره‌هایی که توسط سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود برای اهالی رسانه رایگان است و دوره های آموزشی بخش خصوصی با تخفیف ویژه ارائه می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت:‌ تمام هدف و تلاش بنده و همکارانم متمرکز بر این است که مردم از خدمات و اقدامات این اداره کل در استان یزد رضایت داشته باشند.

نقد، بهترین هدیه رسانه‌هاست

نقد، بهترین هدیه رسانه‌هاستنقد، بهترین هدیه رسانه‌هاستعلی حکیمیان، معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با بیان این‌که خانه مطبوعات در راستای همکاری هر چه بهتر و بیشتر با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان همراهی خواهد داشت، تصریح کرد: روایتی داریم که در خصوص نقد و انتقاد مطرح شده است و می گوید: کسی که شما را نقد می‌کند بهترین هدیه را به شما می دهد؛ رسانه های استان یزد نیز انصافا در همین راستا و به همین شکل عمل می‌کنند و هدیه دهنده به شما هستند.

وی افزود: رسانه‌ها مشکلات و چالش‌های شما را خواهند دید و آنرا به شما بازتاب خواهند داد و فرصتی برایتان ایجاد می‌کنند که مشکل احتمالی را حل و فصل کنید از شما نیز انتظار می رود که نقد پذیر باشید تا مسیر برای رسانه ها و فنی حرفه ای مسیری روشن و دارای برکت باشد.

معاون رسانه ای اداره کل ارشاد یزد گفت:‌ آموزش در استانمان متاسفانه مشکلاتی داشته و هم اکنون نیز کماکان دارد. این مشکل مقداری در خصوص آموزش های مربوط به رسانه و خبرنگاری نیز صدق می کند و انتظار می رود در راستای حل این مشکل فنی و حرفه ای آموزش هایی برای عموم مردم با به کارگیری اصحاب رسانه برگزار کند. مبحث سواد رسانه ای موضوع مهمی در جهان امروز است و مطلوب است در استان این سواد رسانه ای در مردم یزد افزایش و ارتقا یابد.

سواد رسانهآموزش،مهمترین  برنامه‌ خانه مطبوعات یزد است

آموزش،مهمترین  برنامه‌ خانه مطبوعات یزد استآموزش،مهمترین  برنامه‌ خانه مطبوعات یزد استامین سامعیمدیر خانه مطبوعات استان یزد نیز در این جلسه با تاکید بر این‌که خانه مطبوعات یک نهاد غیردولتی تحت نظارت وزارت ارشاد است، اظهار کرد: وظیفه اصلی این نهاد رسیدگی و ساماندهی فعالیت های رسانه ای استان و برگزاری دوره های آموزشی و در کل حمایت از رسانه هاست.

سامعی در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از برنامه های مهم خانه مطبوعات در خصوص آموزش است، افزود: یکی از اقداماتی که در این خصوص انجام شد برگزاری دوره های آموزشی تابستانه در کل استان بود که هم اکنون نیز این دوره ها در حال برگزاری است.

مدیر خانه مطبوعات توانمند سازی رسانه ها را دیگر برنامه خانه مطبوعات عنوان کرد و گفت: در این راستا نیز اقداماتی با همکاری اداره کل ارشاد در حال پیگیری و انجام است و امیدواریم نتیجه مطلوبی نیز برای رسانه های استان داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی ادامه داد: یکی از ارکان مهم ادارات روابط عمومی ها هستند که تعامل آنها با رسانه ها جایگاه آن نهاد و ارگان را افزایش داده و با ارتباط مردم با نهاد را به بهترین نحو افزایش می دهد.

همچنین محمدرضا بیکس، رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد استان نیز در سخنانی ابراز امیدواری کرد تا این تفاهم نامه آغاز فعالیت جدیدی در گسترش فعالیت آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در استان باشد و با تعاملی که به وجود خواهد آمد، مردم، رسانه ها و آموزشگاه های فنی و حرفه سود ببرند.

انتهای پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 681588

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: