یزد پورتال
30 شهریور 1401 - 16:03

۱۶۸ کلاس درس جدید به آموزش و پرورش یزد تحویل شد

یزد- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس یزد گفت: ۱۶۸ کلاس درس در قالب ۳۵ طرح، تحویل آموزش و پرورش این استان شد؛ این کلاس‌ها هر کدام ۳۵ متر مربع زیربنا دارد و برای ساخت آنها ۱۶۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

محسن کاظمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کلاسها در شهرستانهای ابرکوه ، اردکان ، اشکذر ، بافق، بهاباد ، تفت، خاتم ، مهریز، میبد و یزد ساخته شده که ۱۹ مدرسه از این تعداد خیری و مشارکتی و مابقی از محل اعتبارات دولتی است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس یزد تصریح کرد: ۱۳۵ پروژه با اعتبار ۶ هزار و ۲۵۲ میلیارد ریال هم در دست اجراست که از این تعداد ۱۶پروژه در قالب ۱۲ مدرسه ، سه طرح ورزشی و یک آزمایشگاه تا پایان سال به بهره برداری می رسند و مابقی هم در صورت تامین اعتبار در سال آینده افتتاح می شوند.

وی با بیان اینکه اکنون به ۱۷۰ مدرسه با مجموع یکهزار و ۲۰۰ کلاس درس در استان نیاز است تصریح کرد: امیدواریم با مشارکت خیرین این تعداد مدارس ساخته و در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

کاظمی خاطرنشان کرد: همچنین ۲۸۸ مدرسه در استان نیاز به تخریب و بازسازی و ۵۱۰ مدرسه هم نیازمند مقاوم سازی است که برای این مدارس به ۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

استان یزد ۲ هزار ۵۰۰ خیر مدرسه ساز دارد.

در سال تحصیلی جدید حدود ۳۰۵ هزار و ۲۲۴ دانش آموز در ۲ هزار و ۲۱۵ مدرسه و ۱۱ هزار و ۸۵۵ کلاس درس مشغول به تحصیل می شوند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 750400

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: