یزد پورتال
27 اردیبهشت 1402 - 12:35

تولید محتواهای فرهنگی اسلامی و ایرانی در اولویت باشد

یزد- امام جمعه یزد گفت: تغییرات در حوزه تولید محتوای فرهنگی باید با فرهنگ و دین مردم بیشترین هماهنگی و تطابق را داشته باشد، نه اینکه از فرهنگ غربی گرفته شده باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری صبح چهارشنبه در دیدار با مسئولان مخابرات استان با اشاره به اینکه حضور غربی در جوامع بشری و دخالت در امور کشور به عنوان فتنه بشریت شناخته می‌شود، اظهار کرد: اینکه دخالت در امور دیگر کشورها در گذشته باعث شد جایگاه تفکر در انسان کاهش یابد.

وی افزود: در زمان انقلاب اسلامی توجه و اهمیت به این مبحث باعث شد نگاهی تازه به شان و منزلت انسان و جایگاه تفکر ارج و قرب دیگری داشته باشد.

امام جمعه یزد با بیان اینکه نیاز است دانش‌آموزان و دانشجویان به جایگاه تفکر با دید تازه‌ای نگاه کنند، ادامه داد: دانش آموزان و دانشجویان با توجه به جایگاه تفکر می‌توانند از این ابزار قدرتمند خدادادی به نحوی استفاده کنند که باعث پیشرفت هر چه بیشتر کشور در صنایع و موارد مختلف شود.

ناصری عنوان کرد: جوانان انقلابی باید تفکر کنند، با استفاده از تفکر بسیاری از مشکلات موجود حل خواهند شد و مسیر پیشرفت کشور نیز هموارتر می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تغییر و تحول باید ایجاد شود و این تغییر می تواند در محتوا، تولیدات و ... باشد و باید تغییرات به گونه ای باشد که با فرهنگ و دین مردم ایران بیشترین هماهنگی و تطابق را داشته باشد، نه اینکه از فرهنگ غربی گرفته شده باشد.

امام جمعه یزد ادامه داد: برای تحقق این مهم تربیت نیروهای انقلابی و جهادی یکی از روش هایی است که می توان مطابق با فرهنگ ایرانی_اسلامی به تولید محتوا پرداخت.

وی تصریح کرد: در تمام کارها و اعمال خود خدا را در نظر بگیرید زیرا او پاداش دهنده و یاری کننده شما در این مسیر مهم است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1217988

مهمترین اخبار یزد: