یزد پورتال
17 تیر 1403 - 20:12

۶۰ امامزاده یزد میزبان سوگواره بصیرت عاشورایی شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به برنامه‌های سوگواری یزد در ایام محرم گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی با حضور ۶۰ مبلغ دینی در ۶۰ بقعه متبرکه یزد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، حجت‌الاسلام رضا صادقی بعد از ظهر امروز در بازدید از اجرای برنامه‌های مذهبی در بقاع متبرکه یزد اظهار داشت: سوگواره بصیرت عاشورایی از 17 تیرماه آغاز شده و تا چهاردهم شهریور ادامه خواهد داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد به استقبال خوب مردم از این مراسم‌ها اشاره کرد و گفت: این مراسم با حضور 40 مبلغ بومی و 20 مبلغ اعزامی از قم در 60 بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.

صادقی بیان کرد: هدف از برگزاری این سوگواره تقویت باورهای دینی و تبیین اهداف قیام عاشورا با بیان صحیح وقایع نهضت حسینی است.

وی تصریح کرد: همچنین، اجرای نیات واقفین استان با موضوع عزاداری امام حسین (ع) و تطبیق آن با نیازهای روز جامعه از دیگر اهداف این برنامه می‌باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد افزود: استفاده حداکثری از ظرفیت هیات‌های مستقر در بقاع متبرکه، به ویژه هیات نوجوانان، و بهره‌برداری از رسانه‌ها و فضای مجازی نیز از برنامه‌های محوری این سوگواره است.

صادقی با اشاره به برنامه‌های ویژه این سوگواره، افزود: برنامه "احلی من العسل" با همکاری آموزش و پرورش در پنجم محرم و همایش شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه محرم برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین، مراسم "رهروان زینبی" ویژه بانوان در 11 محرم و برنامه‌های تاسوعا و عاشورای حسینی و شام غریبان به صورت ویژه در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد ادامه داد: این برنامه‌ها نه تنها به تبیین صحیح وقایع عاشورا و نهضت حسینی کمک می‌کنند بلکه نقش مهمی در تقویت پیوندهای دینی و اجتماعی در جامعه ایفا می‌کنند.

صادقی خاطرنشان کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، این سوگواره به یکی از بزرگترین رویدادهای مذهبی و فرهنگی استان تبدیل شده و در سال‌های قبل بیشترین میزان استقبال و مشارکت مردم در آن ثبت شده است.

انتهای پیام/781

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1740000

مهمترین اخبار یزد: