یزد پورتال
31 اردیبهشت 1403 - 11:00

شهید رئیسی تا لحظه آخر به وظیفه خود عمل کرد

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه همه ما باید راه شهید رئیسی را ادامه دهیم، گفت: آیت‌الله شهید رئیسی تا لحظه آخر به وظیفه خود عمل کرد.

آیت‌الله محمدرضا ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد با تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور فقید ایران، امیرعبدالهیان، وزیر امور خارجه و همراهان آنها در حادثه روز گذشته، اظهار داشت: این عزیزان خادم امام رضا(ع)، خادم و دوستدار مردم بودند.

وی ادامه داد: همه افرادی که در این بالگرد حضور داشتند نخبگان این کشور بودند که خدمات قابل توجهی برای مردم ارائه کرده بودند و خداوند متعال با رحمت و عنایت خودش، همان گونه که آنها را با عزت و شهادت برد و غم و سوگ آنها در دل‌های ما ماند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد، افزود: ما باید بدانیم که این مسائل نخستین بار نیست که در انقلاب ما رخ می‌دهد و در زمان حضرت امام خمینی(ره) هم شهید رجایی و شهید باهنر و بزرگان دیگری در راه خدمت به اسلام و مسلمین به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

ناصری با بیان اینکه هر یک از این شهدای والامقام با شهادت خود اسلام را یاری کردند تصریح کرد: خون این شهیدان اسلام را آبیاری و تقویت کرد و ما در ازای این مصیبت بزرگ، باید همان گونه که مقام معظم رهبری هم اشاره کردند، باید امیدوار، پرتلاش و پرکوشش باشیم و خدای ناکرده احساس ضعف نکنیم.

امام جمعه یزد، افزود: باید فعالانه و با جدیت و تلاش راه را ادامه دهیم و این اتفاقات ناگوار و تلخ باعث نشود که ما در تصمیم‌گیری‌ها سستی به خرج دهیم، احساس ناامیدی کنیم یا منفعل شویم، بلکه همه باید بدانیم که این‌ها همه تقدیرات الهی است.

وی با تاکید بر اینکه همه ما در قبال انقلاب وظیفه داریم گفت: همان گونه که آیت‌الله شهید رئیسی و همراهانشان به وظیفه خودشان تا آخرین لحظه عمل کردند و در مسیر حق و ولایت ماند و در مسیر امام رضا(ع) حرکت کرد، ما هم باید دنباله‌رو آنها باشیم و از هیچ چیزی ترس نداشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد، گفت: همان گونه که قرآن کریم می‌فرماید، اگر پیامبر اکرم(ص) از بین شما رفت، اسلام و دین نرفته و همه ما باید در عین حال که امیدوار هستیم و کارهایی که ایشان انجام دادند را ادامه دهیم و نیت پاک و خالصانه ایشان را در کارهایمان داشته باشیم.

ناصری افزود: به خصوص مسئولان دولتی ما باید این موارد را آویزه گوششان کنند که هم با اخلاص و جدیت کار کنند و هم بیش از پیش تلاش و جدیت را داشته باشند و بدانند که راهی که ایشان رفته معلوم است خدا راضی بوده و همان راه را باید ادامه دهیم.

امام جمعه یزد با بیان اینکه راه خدمت برای خدا و مردم و کمک به اسلام و دین و انقلاب راه آیت‌الله رئیسی بود، گفت: این‌ها همه در سیره کاری آیت‌الله رئیسی بود و امیدواریم که خدای متعال به مردم ما نعمت مضاعف به مردم ما عنایت کند و شر دشمنان اسلام و انقلاب را کم کرده و ملت ما را بیدارتر از همیشه کند تا بتوانیم مستقیم القامت در راه خدا حرکت کنیم.

انتهای پیام/781/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1717000

مهمترین اخبار یزد: