یزد پورتال
26 اسفند 1401 - 16:29

توافق ایران و عربستان ضربه کاری به رژیم صهیونیستی وارد کرد

یزد- امام جمعه بهاباد با اشاره به توافق مهم ایران و عربستان و تاکید بر لزوم از سرگیری سریع‌تر فعالیت سفارتخانه‌ها گفت: توافق ایران و عربستان ضربه کاری به آمریکا و رژیم صهیونیستی وارد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه‌های نمازجمعه بهاباد با تاکید بر اینکه توافق ایران و عربستان، علاوه بر آمریکا و اسرائیل، جریان غربگرا در داخل کشور را نیز عصبی و پریشان کرده است، اظهار داشت: امیدواریم که از سرگیری روابط میان عربستان و ایران در تقویت ارکان امنیت و ثبات منطقه سهیم باشد.

وی افزود: توافق اخیری که در پکن میان ایران و عربستان حاصل شد، ریشه‌های تاریخی دارد و بسیاری از افراد در دستیابی به این توافق راهبردی نقش دارند؛ توافقی که می‌تواند چهره منطقه بلکه جهان را تغییر دهد.

ابراهیمی بشکانی با سخنی از مقام معظم رهبری که فرمودند: ما در پیچ و خم تاریخ قرار داریم و امروز این پیچ و خم تاریخ دارد تنظیم می‌شود، افزود: نمونه این پیچ تاریخی، توافق ایران و عربستان بود.

امام جمعه بهاباد با اشاره به اینکه این توافق و ادامه توافقات با کشورهای دوست و همسایه در منطقه، توطئه‌های ایران ستیزانه دشمنان را خنثی و ادامه حضور آمریکا در منطقه را کمرنگ‌تر خواهد کرد، افزود: این اقدام توطئه رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران در روابط منطقه‌ای را خنثی و آنها را دچار عصبانیت و سردرگمی کرده است.

وی با گرامیداشت ۲۹ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت و بیان اینکه ملی شدن صنعت نفت کشور با حمایت مرجعیت دینی از مهمترین رویدادهای تاریخ کشورمان است، گفت: با ملی شدن صنعت نفت، دست طماع استعمار از ثروت خدادادی کشور قطع شد.

ابراهیمی بشکانی با اشاره به اینکه استعمارگران و بدخواهان از ملی شدن صنعت نفت خوشحال نشدند زیرا دست آنها از غارت ثروت خدادادی کشور قطع شد و منافع اقتصادی آنان به خطر افتاد، اظهار داشت: ملی شدن صنعت نفت از آرزوهای دیرینه ملت ایران بود.

وی با بیان اینکه ملی شدن واقعی صنعت نفت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اتفاق افتاد که دست بیگانگان از این صنعت مهم کوتاه شد، تصریح کرد: این روز تاریخی با همه ویژگی‌هایی که داشت، یک درس و یک عبرت برای همگان دارد.

امام جمعه بهاباد همچنین فرا رسیدن عید نوروز و بهار طبیعت را نیز گرامی داشت و گفت: مردم در این ایام دید و بازدید و صله رحم را فراموش نکنند.

ابراهیمی بشکانی ادامه داد: صله رحم از تاکیدات دین اسلام و پیامبر اعظم (ص) است اما هموطنان مراقب باشند در دید و بازدیدها و شادی‌ها، حرمت ماه مبارک رمضان شکسته نشود بلکه همواره همراه با آیین‌های ماه رمضان باشد.

وی با اشاره به اینکه تقارن ماه رمضان با ایام عید نوروز منشا خیر و برکت برای شروع سال جدید است، گفت: قداست و حرمت این ماه باید حفظ شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1097800

مهمترین اخبار یزد: