یزد پورتال
07 اسفند 1401 - 22:30

تدوین تاکنون 40 عنوان ویژه برنامه نوروز 1402 در یزد

رئیس سازمان فرهنگی،‌ اجتماعی ورزشی شهرداری یزدبا بیان این‌که ویژه برنامه‌های نوروز ۱۴۰۲ در شهر میراث جهانی یزد از ۱۷ اسفندماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت، گفت:‌ تاکنون ۴۰ ویژه برنامه در سطح شهر یزد تدوین و اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد،‌ احمد آخوندی ساعاتی پیش در جلسه ستاد خدمات سفر استان که با حضور استاندار و دیگر مسئولان ارشد استان برگزار شد، اظهار کرد:‌ در تدوین و اجرای برنامه‌های فرهنگی از ظرفیت تمام نهادهای مردمی و دولتی استفاده می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد افزود: برگزاری ویژه برنامه استقبال از دوبهار رمضان و نوروز در مساجد مهم شهر و روستا، برگزاری مراسم فرهنگی و گردشگری افطار تا ساعت ۱۲ شب هر شب در یکی از معابر مهم، جزء‌خوانی دسته جمعی قرآن کریم در اماکن پربازدید گردشگری و اجرای پویش افطاری ساده در اماکن گردشگری از جمله برنامه های تدوین شده در ستاد خدمات سفر استان یزد برای نوروز ۱۴۰۲ است.

حجت الاسلام علیرضا نجیمی،‌مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی یزد نیز در این جلسه با بیان این‌که ۵۲ مسجد در بافت تاریخی یزد و مسیر تردد گردشگران شناسایی شده که قرار است با همکاری اوقاف و هیأت امنای مساجد برای نوروز ۱۴۰۲ برنامه فرهنگی داشته باشند، گفت:‌ این مهم با تمام توان در اولویت اجرای سازمان تبلیغات یزد قرار دارد.

سرهنگ علی نوری‌زاده،‌ معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر استان یزد در استفاده بیش از پیش از ظرفیت بسیج در ایام نوروز را حائز اهمیت دانست و بیان کرد: ۳۵ مکان در سطح شهر یزد مد نظر است که باید در ایام نوروز با اجرای برنامه‌های فرهنگی شاخص پوشش داده شود.

وی ساماندهی نیروهای بسیجی را در گرو همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مجری عنوان کرد و گفت:‌ برای تأثیرگذاری بیش از پیش و استفاده بهینه از منابع انسانی بسیج باید برنامه‌ریزی منسجم و منظمی تدوین شود.

حجت الاسلام مجتبی صداقت،‌ رئیس سازمان فرهنگی،‌ اجتماعی ورزشی شهرداری یزد هم در این باره با بیان این‌که ویژه برنامه‌های نوروز ۱۴۰۲ در شهر میراث جهانی یزد از ۱۷ اسفندماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت، اظهار کرد:‌ تاکنون ۴۰ ویژه برنامه در سطح شهر یزد تدوین و اجرایی می شود.

صداقت گفت: برگزاری جشنواره نارنج زیتون در حوزه آموزش شهروندی، ویژه برنامه بزرگداشت شهدا،‌ جشنواره هفت سین، جشن بزرگ تحویل سال در امیرچقماق، جشن بزرگ روزه اولی ها، بزرگداشت شهدای دهم فرودین و راه اندازی ۲۰ نوروزگاه در سطح شهر را از جمله اقدامات در دستور کار مدیریت شهری یزد در نوروز ۱۴۰۲ است.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1059744

مهمترین اخبار یزد: