یزد پورتال
15 اسفند 1401 - 13:51

آیت الله ناصری: جهاد تبیین اولویت‌ وزارت اطلاعات باشد

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: دست اندرکاران باید مردم را به این باور برسانند که انقلاب ما اسلامی و الهی بوده و یک کودتا یا تبدیل حکومت یا جابه‌جایی مهره‌ها نیست، انقلاب اسلامی ایران ادامه مسیر انقلاب امام حسین (ع) است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری پیش از ظهر امروز در جریان دیدار با مدیرکل اطلاعات استان و جمعی از سربازان گمنام امام زمان (عج) که به فرا رسیدن هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) انجام شد، از تلاش‌های مجاهدانه آنان، برای همه خدمتگزاران نظام اسلامی قدردانی و اظهار کرد:‌ اجر و پاداش شما با خداست، کار شما باید با نیت خالص و برای خدا باشد زیرا نیت خالص هم برکت و هم عنایت الهی را به همراه دارد.

وی با اشاره به آیه ۱۲۵ سوره آل عمران«بَلی‏ إِنْ تَصْبِرُوا وَ تَتَّقُوا وَ یَأْتُوکُمْ مِنْ فَوْرِهِمْ هذا یُمْدِدْکُمْ رَبُّکُمْ بِخَمْسَةِ آلافٍ مِنَ الْمَلائِکَةِ مُسَوِّمینَ» افزود: خداوند در این آیه می‌فرماید، اگر صبر در جهاد داشته باشید و پرهیزگار باشید، چون کافران بر سر شما شتابان بیایند، پروردگارتان، شما را با پنج هزار فرشته نشاندار مدد می‌رساند.

امام جمعه یزد با بیان این‌که باید به حضور و یاری خدا ایمان بیاوریم و باور کنیم که ما ابزاریم و همین باور ما موجب یاری خدا به ما می‌شود،‌گفت: اگر کار و هدف شما الهی باشد خداوند نیز همچون نورافکن راه و سوژه را به شما نشان می دهد.

آیت الله ناصری، با یادآوری توطئه‌های بیش از ۴۰ سال دشمنان علیه انقلاب و این که جهاد تبیین باید یکی از اولویت‌های وزارت اطلاعات باشد، خاطرنشان کرد: چه کسی جز خداوند می‌توانست ما را از حوادث گوناگون نجات دهد که تنها واقعه طبس یکی از آنها بود.

وی، با تأکید بر جهاد تبیین خاطرنشان کرد: مردم را به این باور برسانیم که انقلاب ما اسلامی و الهی بوده است و یک کودتا یا تبدیل حکومت یا جابه‌جایی مهره‌ها نیست، انقلاب اسلامی ایران ادامه مسیر انقلاب امام حسین (ع) است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد، حفظ انقلاب را مهم دانست و بیان کرد: عده‌ای که هنوز نمی‌فهمند به‌دنبال سازش با آمریکا هستند در حالی که انقلاب ما با کسی دعوا ندارد ولی در برابر دشمن می‌ایستد.

امام جمعه یزد، غیبت امام زمان (عج) را برای زمینه سازی حکومت الله در جهان یادآور شد و خاطرنشان کرد: در زمان ظهور زمینه رشد و تکامل مادی و معنوی و آزادی انسان ها فراهم می شود.

وی تأکید کرد: خدا هیچ‌وقت ما را از رشد مادی منع نکرده است بلکه می‌گوید « یَا مَعْشَرَ الْجِنِّ وَالْإِنْسِ إِنِ اسْتَطَعْتُمْ أَنْ تَنْفُذُوا مِنْ أَقْطَارِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ فَانْفُذُوا ۚ لَا تَنْفُذُونَ إِلَّا بِسُلْطَانٍ» یعنی‌ای گروه جنّ و انس، اگر می‌توانید از اطراف آسمانها و زمین (و از قبضه قدرت الهی) بیرون شوید، بیرون شوید (ولی این خیال محالی است زیرا) هرگز خارج از ملک و سلطنت خدا نتوانید شد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد، یکی از دلایل غیبت امام زمان(عج) را وجود طاغوت ها در زمان های مختلف تاریخ دانست و افزود: امام عصر(عج) وقتی ظهور می کنند که دیگر طاغوت ها نتوانند بر سر ملت ها تسلط داشته باشند و حکومت الله حاکم شود.

امام جمعه یزد، یادآور شد: دشمنان اسلام از جمله انگلیس از ۱۰۰ سال پیش وارد آموزش فرزندان این ملت شدند و قرآن و قصه های قرآنی را از کتاب های درسی ما برداشتند چون می دانستند که خداشناسی به نسل آینده هویت می دهد و جلوی غارتگری آنان را می گیرد.

وی، ترویج تدین، تفکر و تعقل را در بین دانش آموزان و نسل جوان خواستار شد و گفت: گروه ها و شرکت های دانش بنیان را به سمت کارخانه ها هدایت کنیم تا با حمایت بخش صنعت به تولید کمک کنند.

آیت الله ناصری یزدی، نظارت بر برخی آموزشگاه‌ها را خواستار شد و گفت: در برخی از این آموزشگاه ها فرهنگ غربی و دوری از خدا ترویج می شود.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1076844