یزد پورتال
29 آذر 1401 - 12:52

از ناوگان حمل و نقل عمومی نیازمند فرهنگ سازی است

یزد- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه  استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و تقویت این ناوگان در یزد تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با معاون حمل و نقل شهرداری یزد به مناسبت هفته حمل و نقل اظهار داشت: یکی از اقدامات موثر برای خدمت رسانی به مردم در حوزه شهری تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی است.

وی عنوان کرد: هرچه خدمت رسانی در حوزه حمل و نقل عمومی با کیفیت تر باشد، مردم رغبت کمتری برای استفاده از وسایل نقلیه شخصی دارند که این امر آثار خوبی در جامعه خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: بهبود کمی و کیفی اتوبوس و تاکسی از یک سو و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از سوی دیگر می تواند به کاهش استفاده از خودروهای شخصی و در نتیجه کاهش آلودگی هوا کاهش ترافیک شهری کمک کند.

ناصری ادامه داد: مسئولان شهری اگر مدیریت و پیگیری داشته باشند می توانند تسهیلات و امکانات در خور شان یزد دریافت کنند.

وی اظهار داشت: برخی اتوبوس های شهری یزد کهنه و فرسوده هستند که این نحوه خدمت رسانی شایسته مردم یزد نیست و باید هر چه سریعتر بهبود یابد.

امام جمعه یزد همچنین بر لزوم فرهنگ سازی برای کارکنان ادارات در زمینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی تاکید کرد و گفت: باید با استفاده از سرویس یا خودروهای عمومی از تراکم و ترافیک خودروها جلوگیری شود.

ناصری عنوان کرد: کسبه و بازاریان نیز همین الگو را رعایت کنند تا شهری عاری از آلودگی و ترافیک داشته باشیم.

معاون حمل و نقل شهرداری یزد نیز در این نشست به ارائه گزارشی از روند نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر یزد همچنین تسهیلات دریافت شده در این حوزه پرداخت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 922038

مهمترین اخبار یزد: