یزد پورتال
24 آبان 1402 - 19:44

اجرای ۱۴ طرح تحولی صنعت نساجی در یزد

مدیر کل دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری یزد گفت: در محور نساجی و پوشاک سند یزد نوین، تعداد ۱۴ طرح بزرگ در نظرگرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مرتضی محمودی عصرامروز در جمع اصحاب رسانه استان اظها رکرد:  از طرح‌های تحولی یزد نوین، ۹ طرح مربوط به حوزه نساجی و ۵ طرح در بخش پوشاک است.

وی با اشاره به این‌که یزد، قطب صنعت نساجی کشور شناخته شده است، افزود: اجرای طرح بازسازی و نوسازی صنعت نساجی استان به عنوان یکی از مشکلات صنعت نساجی در دستور کار است تا به افزایش بهره وری و کیفیت در صنعت نساجی دست یابیم.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری یزد همچنین با اشاره به تعریف ۵ طرح در محور پوشاک سند تحولی یزد‎نوین با توجه به دغدغه مسئولان ارشد استان، تصریح کرد: از جمله‌ این طرح‌ها، سرمایه‌گذاری‌های جدید در حوزه پوشاک به عنوان بخش پایین دست صنعت نساجی به ویژه در بخش دوخت است.

محمودی خاطرنشان کرد: این طرح هزار ماشین بافندگی جدید است که تهیه آن به اعتباری بین هزار تا هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد، بخشی از اعتبار را دولت تقبل کرده و بخشی هم صنعتگران تامین اعتبار کرده اند.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1573482

مهمترین اخبار یزد: