یزد پورتال
05 فروردین 1402 - 16:29

هزینه اسکان یک زوج در یزد یک میلیون 900 هزار تومان است/ اقامت چندصد میلیونی کذب است

معاون گردشگری میراث فرهنگی یزد خبر اقامت ۴۰ میلیون تومانی در این شهر میراث جهانی را مربوط به این استان نداست و گفت: هزینه اقامت، پذیرایی و بلیط به ازای هر زوج جوان در یک روز را بین یک و نیم تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، چندی پیش خبری با عنوان کرایه های چندصد میلیونی برای اسکان نوروزی مسافران در شهرهای گردشگر پذیر ایران در فضای مجازی منتشر شده و در این خبر آمده: در برخی شهرستان‌های گردشگری کشور هزینه اقامت تا بیش از ۴۰ میلیون تومان هم رسیده است و مسئولان باید هر چه سریعتر برای ساماندهی آن اقدامی عملیاتی در دستور کار قرار دهند.

هما خورشیدی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری یزد در این باره به خبرنگار فارس اظهار کرد: طبق برآورد انجام شده توسط مجریان تورهای گردشگری متوسط هزینه سفر به یزد شامل بلیط، اقامت و پذیرایی برای یک روز بین یک و نیم تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: موضوعی که امسال با آن مواجهیم خرید تور یا ذخیره اتاق از طریق سایت‌های رزرواسیون یا دفاتر خدمات مسافرتی است که با نرخ مصوب اقامت در یک واحد اقامتی متفاوت است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی یزد گفت: بطور مثال مبلغ ۳۰ میلیون برای خرید اتاق هتل را داشتیم ولی برای اقامت در طول یک هفته بوده نه یک شب که اینهم مسافر از طریق دفتر مسافرتی در شهر خود رزرو را گرفته و پرداخت کرده است.

خورشیدی در پایان تأکید کرد: خبر اقامت ۴۰ میلیون تومانی برای یک شب، مربوط به استان یزد نیست و مدیریت استان حوزه قیمت ها را با تمام ظرفیت کنترل و نظارت می‌کند.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1109838

مهمترین اخبار یزد: