یزد پورتال
30 شهریور 1401 - 11:03

برداشت موانع و ومشکلات پیش روی پروژه ای مشارکتی

سازمان سرمایه گذاری شهرداری موانع و مشکلات پیش روی پروژه‌های مشارکتی را شناسایی و رفع کند.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد گفت: سازمان سرمایه گذاری شهرداری موانع و مشکلات پیش روی پروژه‌های مشارکتی را ابتدا شناسایی و سپس نسبت به رفع این موانع اقدام نماید.

نیکونژاد گفت: تاخیر در این پروژه‌ها بیش از این به صلاح شهر، شهرداری و حتی سرمایه گذار نیست.موضوع اجرای پروژه‌های سرمایه گذاری و همچنین پروژه‌های مشارکتی بین شهرداری و سرمایه گذار باید با دقت و اهتمام ویژه پیگیری شود.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد گفت: باید مشوق‌هایی به سرمایه گذار اعطا شود تا با انگیزه و اشتیاق در یک بازده زمانی مشخص، پروژه را به سرانجام برساند.

نیکونژاد گفت: قسمتی از وقفه‌ها و موانع پیش روی پروژه‌های سرمایه گذاری، مربوط به عدم یکپارچگی بین بخشی در شهرداری و قسمتی دیگر نیز مربوط به مشکلات بیرون از شهرداری است که باید جهت رفع آن ارتباط بین دستگاه‌های خدمات رسان و سایر ادارات در حوزه‌های تخصصی و مربوط به پروژه‌های سرمایه گذاری تقویت شود.

او گفت: متاسفانه برخی از پروژه‌های سرمایه گذاری بیش از ۱۲سال از زمان انعقاد قرارداد آن‌ها می‌گذرد، اما همچنان در حد همان متن قرارداد باقی مانده است درحالی که باید تاکنون شاهد افتتاح و بهره برداری آن‌ها باشیم. این موضوع به ضرر شهر، شهرداری و سرمایه گذار است و شهرداری و سرمایه گذار را به واسطه این تاخیر خسته می‌کند.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد گفت: شهرداری باید برای انعقاد و اجرای پروژه‌های سرمایه گذاری بیش از پیش تلاش کند زیرا درآمد ناشی از آن می‌تواند به عنوان درآمد پایدار برای شهرداری محسوب شود و در این زمینه کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر یزد، این موضوع را در جلسات مختلف پیگیری خواهد کرد.

باشگاه خبرنگاران جوانیزدیزد

شناسه خبر: 749082

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: