یزد پورتال
22 شهریور 1402 - 21:47

معاون استاندار یزد: پروژه‌های مسکن یزد با مشکل جدی تسهیلات بانکی روبه‌رو هستند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی بانک‌های یزد در پرداخت تسهیلات مسکن گفت: پروژه‌های درحال ساخت مسکن یزد با مشکل جدی عدم پرداخت تسهیلات بانکی روبرو هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدجواد ابوالحسینی در نشست شورای مسکن استان یزد با اشاره به لزوم تسریع در روند اجرایی پروژه‌های مسکن اظهار داشت: پروژه‌های در حال اجرای نهضت ملی مسکن استان یزد به ویژه پروژه شهید محمدخانی معطل منابع بانکی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که پرداخت تسهیلات بانکی سرعت گرفته و بتوانیم مشکل در این حوزه را رفع کنیم امکان اتمام تعداد قابل توجهی از پروژه‌ها فراهم می‌شود.

ابوالحسینی به بخش نامه جدید بانکی که تسهیل در روند پرداختی بانک‌ها را به وجود می‌آورد اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه امکان صدور بخش‌نامه‌های جدید و غیرکاربردی شدن بخش‌نامه‌های پیشین وجود دارد، باید بلافاصله پس از صدور بخش‌نامه‌های راهگشا نسبت به اجرایی کردن آن اقدام لازم صورت پذیرید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد بیان کرد: برخی از ‌بانک‌ها هم روش‌های ابداعی راهگشایی برای متقاضیانی در نظر گرفته‌اند که امکان تامین کل آورده را ندارند و سایر بانک‌ها هم می‌توانند از این راهکارها استفاده کنند.

وی افزود: یکی دیگر از موضوعات بسیار مهمی که باید در ارتباط با پروژه‌های نهضت ملی مسکن مورد توجه بانک‌ها قرار گیرد، بحث جذب تسهیلات روستایی است که از انتظاری که در این حوزه داشتیم عملکرد پایین‌تری را شاهد هستیم و باید با جدیت بیشتری در این حوزه فعالیت شود.

ابوالحسینی به بازدیدهای صورت گرفته از پروژه‌های مسکن شهرستان خاتم و به ویژه پروژه‌های روستایی اشاره کرد و گفت: اقدامات بسیار خوبی در این شهرستان صورت گرفته و منازل با کیفیت و خوبی با سرعت بالا در این منطقه احداث شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های بسیار خوب و اتفاقات ارزنده و قابل تقدیری که توسط بنیاد مسکن در این پروژه‌ها صورت گرفته اصولی‌سازی و استاندارسازی در این واحدها بوده و قوانین و آیین‌نامه‌ها به صورت کامل رعایت شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با گلایه از تاخیر ایجاد شده در شروع به کار پروژه مسکن کارگری یزد گفت: نخستین سایت مسکن استان یزد که مشکلش در حوزه ویلایی سازی برطرف شد مربوط به مسکن کارگری بود ولی الان ما بالغ بر هفت ماه است که معطل شروع به کار این پروژه هستیم.

ابوالحسینی خاطرنشان کرد: الان متاسفانه بدترین وضعیت پروژه‌های مسکن استان یزد مربوط به همین پروژه مسکن کارگری است و بر اساس گزارش‌ها و بازدیدهایی که از این پروژه داشتیم مشخص است که اقدام خاص یا قابل توجهی صورت نگرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد جامعه هدف اصلی طرح نهضت ملی مسکن را دهک های اول جامعه دانست و گفت: در این حوزه باید تلاش بیشتری داشته باشیم؛ متاسفانه در بحث مسکن این اقشار از جمله مسکن مددجویان کمیته امداد و بهزیستی هم از برنامه‌ عقب هستیم و درخواستمان این است که مدیران مربوطه از همین امروز به صورت ویژه فعالیت خود را سریعتر انجام دهند.

انتهای پیام/781

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1498906

مهمترین اخبار یزد: