یزد پورتال
11 دی 1401 - 20:00

یزد باسوادترین استان کشور است/راه‌اندازی قرارگاه جهادی عدالت تربیتی در یزد

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان یزد گفت: استان یزد بیشترین تعداد باسوادی در کشور را دارد و برای تقویت این مهم از تمام ظرفیت مردمی در داخل استان استفاده می کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، علیرضا مصباح فر در جریان سفر خود به مهریز در دیدار با مسئولان این شهرستان با بیان این‌که هم‌اکنون سطح باسوادی استان یزد ۹۴ درصد است و برای ارتقای آن تاکنون اقدامات خوبی با همکاری بخش‌های مختلف صورت گرفته، اظهار کرد: برنامه توسعه هر شهرستان باید جامع در نظر گرفته شود و متناسب با توسعه صنعتی و سایر بخش‌ها بسته تعلیم و تربیتی و فرهنگی پیش‌بینی و اجرا شود.

وی افزود: صنایع موظف هستند به همراه جذب نیروی کار، وظیفه خود را در تامین فضای آموزشی و پرورشی، جذب کودکان بازمانده از تحصیل و باسوادی نیروی کار تحت پوشش و خانواده آنها را به خوبی انجام دهند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان یزد گفت: از عموم مردم تقاضا می‌شود که همچنان نگاه مردمی به سوادآموزی استان داشته باشند و با وجود شیوه‌های متعدد پایش این افراد در شناسایی و معرفی افراد بی‌سواد به ادارات آموزش و پرورش محل سکونت ما را یاری رسانند.

مصباح‌فر به راه‌اندازی قرارگاه جهادی عدالت تربیتی و تغییر آموزشی در این استان یزد اشاره و تصریح کرد: از همه ظرفیت‌های مردمی و همراهی فرهنگیان و مسئولان برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت استفاده می‌شود.

پایان پیام/خ

منبع: فارس
شناسه خبر: 948494

مهمترین اخبار یزد: