یزد پورتال
02 خرداد 1402 - 14:03

طرح جهاد روشنایی در بهاباد آغاز شد

یزد- طرح جهاد روشنایی در مراسمی با حضور فرمانده سپاه الغدیر با نصب نیروگاه‌های خورشیدی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرمانده سپاه الغدیر یزد در حاشیه مراسم آغاز به کار طرح جهاد روشنایی در بهاباد با اشاره به اینکه اقدامات بسیار خوبی در بهاباد از سوی سپاه و بسیج سازندگی در عرصه‌های مختلف جهادی انجام شده است، اظهار داشت: سپاه پاسداران و بسیج سازندگی اقدامات و فعالیت‌های خوبی را در راستای محرومیت‌زدایی در این شهرستان انجام داده است.

سردار حسین زارع کمالی با بیان اینکه طرح جهاد روشنایی را از شهرستان بهاباد آغاز خواهیم کرد، افزود: تا پایان سال 4 هزار نیروگاه خورشیدی پنج کیلووات خانگی در سطح استان راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه طرح حمایتی (جهاد روشنایی) با اولویت ثبت نام خانواده‌های کم برخوردار اجرا می‌شود، ادامه داد: به طور کلی روستاهای استان و محل سکونت اقشار کم برخوردار جامعه، هدف بسیج سازندگی سپاه الغدیر در اجرای این طرح است.

زارع کمالی افزود: هزینه ساخت نیروگاه به صورت وام قرض الحسنه به متقاضیان پرداخت و مبلغ قسط از درآمد تولید برق نیروگاه خورشیدی پرداخت می‌شود.

وی، افزایش تولید برق کشور و استفاده از نور خورشید به عنوان انرژی پاک به منظور حفاظت از محیط زیست، مقرون به صرفه بودن منبع عظیم خدادادی خورشید برای تولید برق و ایجاد اشتغال خانگی برای محرومان را از جمله اهداف این طرح برشمرد.

فرمانده سپاه الغدیر در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر عنوان کرد: حماسه عظیم و ماندگار سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر از چنگال متجاوزان، هیچگاه از خاطره‌ها پاک نخواهد شد چرا که یادآور اتحاد و همبستگی و ولایتمداری آحاد ملت ایران است که با ایثار و از جان گذشتگی، شکست و خواری را بر دشمنان انقلاب اسلامی تحمیل کردند و امروز بر ماست که با همان روحیه خودباوری واخلاص و آگاهانه با تبعیت از امامین انقلاب و توسل به ائمه اطهار در مقابله با جنگ ترکیبی دشمن قدم برداریم .

زارع کمالی با بیان اینکه روز آزادسازی خرمشهر روز بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی است زیرا هیمنه استکبار در هم شکست، افزود: خرمشهر هم برای ما سنبل مقاومت بود هم برای دشمن، برای دشمن نقطه اتکا بود به دلیل اینکه تنها عارضه برجسته ای که عراقی ها می‌توانستند روی آن مانور دهند، خرمشهر بود.

گفتنی است؛ در این مراسم طرح جهاد روشنایی با نصب 40 نیروگاه‌ خورشیدی پنج کیلوواتی خانگی به همت بسیج سازندگی و دستگاه‌های مرتبط در مناطق کم برخوردار با شعار «هر پشت بام یک نیروگاه» کلید خورد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1233272

مهمترین اخبار یزد: