یزد پورتال
25 شهریور 1402 - 13:32

برپایی مراسم شهادت امام‌ رضا(ع) در ۷۰۰ مسجد استان یزد

آیین سالروز شهادت حضرت امام‌ رضا (ع) با حضور اقشار مختلف مردم مومن و ولایتمدار در بیش از ۷۰۰ مسجد در استان یزد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، در این مراسم‌های معنوی، عاشقان خاندان ائمه اطهار (ع) به مناسبت شهادت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) به عزاداری می پردازند و در این مراسم‌ها نیز کارشناسان مذهبی به تبیین شخصیت، فضایل، مناقب خورشید هشتم و اصل ولایت مداری می پردازند.

همچنین در کنار ویژه برنامه‌های تبیینی، دستجات سینه زن و زنجیرزن و تشکل‌های دینی به همراه ذاکران در رثای شهادت حضرت علی بی موسی الرضا (ع) به انجام برنامه سوگواری و مرثیه‌خوانی پرداختند و بر ضرورت ترویج سیره رضوی در جامعه و بین نوجوانان و جوانان تاکید کردند.

از دیگر برنامه‌های مهم سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) در استان یزد، اعزام بیش از ۶۰ هیات مذهبی و عزاداری به حرم نورانی و آستان مقدس این امام همام بود که امروز تا پاسی از شب به عزاداری و سوگواری می‌پردازند و برنامه‌ها ادامه دارد.

آیین نخل برداری از ویژه برنامه‌های خاص و سنتی مردم مناطق مختلف یزد است که امروز ( شنبه ) در برخی از شهرها و روستاها با حضور خیل ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت (ع) برگزار می‌شود.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1500828

مهمترین اخبار یزد: