یزد پورتال
10 خرداد 1403 - 09:24

روایت وزیر تعاون از نخستین سفر شهید رئیسی به خوزستان

وزیر تعاون گفت: پس از نخستین سفر شهید رئیسی به خوزستان، بنده را صدا کردند و فرمودند که من به خوزستان رفتم و این موارد موضوعات و مشکلات این استان است و راهکار رفع این مشکلات را هم بیان کردند و گفتند که حتما باید پیگیری کنیم تا رفع شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سید‌صولت مرتضوی در آیین گرامیداشت و عزاداری هفتمین روز شهادت رئیس جمهور فقید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر شهدای همراهش، با اشاره به اینکه شهید رئیسی در طول دوران خدمت خود در عرصه‌های مختلف هیچ زمانی دست از تلاش و کوشش شبانه‌روزی بر نمی‌داشت اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های ایشان توجه به مسائل مختلف و بررسی دقیق برای رفع مشکلات بود.

وی افزود: پس از سفر آیت الله شهید رئیسی به خوزستان من به عنوان معاون اجرایی منصوب شدم و ایشان بنده را صدا کردند و فرمودند که من به خوزستان رفتم و این موارد موضوعات و مشکلات این استان است و راهکار رفع این مشکلات را هم بیان کردند و گفتند که حتما باید پیگیری کنیم تا رفع شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه آیت‌الله شهید رئیسی در سفری 10 تا 14 ساعته تمامی نظام مسائل استان خوزستان را به صورت کامل شناسایی کرده بودند بیان کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که به صورت ویژه مورد تاکید ایشان بود بحث وحدت در خدمت رسانی به مردم و حفاظت از انقلاب و نظام بود.

مرتضوی عنوان کرد: بعضی مواقع که در جلسات دولت از برخی مباحث گلایه می‌کردیم ایشان تاکید می‌کردند که مبادا خدای ناخواسته کسی به گونه‌ای سخن بگوید که در جامعه بوی اختلاف استشمام شود.

.

وی از مهمترین ویژگی‌های عملکردی آیت الله شهید رئیسی را در دیپلماسی خارجی ایشان دانست و عنوان کرد: حضرت آیت الله رئیسی دشمنان را وادار کرد که شمشیر تیزشان را غلاف کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: یادمان هست که دشمنان همیشه می‌گفتند که تمام گزینه‌ها روی میز هستند؛ اما امروز به برکت دیپلماسی قوی آیت الله رئیسی و دیپلمات ارشد ما، شهید والامقام آقای امیرعبدالهیان، تمام گزینه‌های دشمن به زیر میز رفته است.

مرتضوی افزود: اینکه می‌بینیم نمایندگانی از کشورهای مختلف به ایران اعزام می‌شوند همه پیام هستند که به دلیل همین دیپلماسی آیت الله شهید رئیسی و شهید امیرعبدالهیان بود.

مرتضوی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران که وقتی رئیس جمهورش شهید می‌شود در جای جهان مراسم برگزار می‌کنند، در سازمان ملل به واسطه شهادتش یک دقیقه سکوت می‌کنند و در کشورهای اسلامی و هند و پاکستان سیل جمعیت راه‌ می‌افتد امروز در اوج عزت قرار دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: شاید یکی از بهترین جملات و واژگانی که در توصیف آیت الله رئیسی بیان شد از لسان مبارک مقام معظم رهبری است که در دیدار امیر و نخست وزیر قطر با ایشان که برای عرض تسلیت به ایران آمده بودند، حضرت آقا فرمودند ما شخصیت جامع الاطرافی را از دست دادیم.

مرتضوی در ارتباط با ویژگی‌های علمی شهید آیت الله رئیسی گفت: لازمه گرفتن حکم قضاوت، از دست مرجع عالیقدر جهان تشیع و رهبر جهان اسلام حضرت امام خمینی(ره)، واجد بودن و داشتن صلاحیت‌های فردی اعم از علمی و شخصیتی بود و برای قضاوت کردن علم و عدالت لازم است.

مرتضوی با بیان اینکه برای قضاوت کردن امیر نفس بودن لازم است گفت: بعضی از آقایان روایت می‌کردند که برای فلان ماموریت امام خمینی(ره)، تاکید می‌کردند که یک قاضی عاقلی را اعزام کنید و به سراغ آیت الله شهید رئیسی می‌رفتند.

انتهای پیام/781/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1721872

مهمترین اخبار یزد: