یزد پورتال
02 فروردین 1402 - 22:11

آمار خودروهای ورودی استان یزد به ۳۰۵ هزار مورد رسید

یزد- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد از ورود بالغ بر ۳۰۵ هزار خودرو به استان یزد تا پایان روز اول فروردین ماه خبر داد.

محمد رستگاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آمار خودروهای ورودی به استان یزد از ۲۴ اسفند تا اول فروردین ماه به ۳۰۵ هزار و ۹۵ مورد رسید.

وی همچنین آمار خودروهای خروجی از استان را نیز ۳۱۲ هزار و ۳۱۲ مورد اعلام کرد و افزود: روز گذشته (اول فروردین) بالغ بر ۳۶ هزار مورد و آمار خروجی ها نیز بالغ بر ۴۴ هزار مورد بوده است.

رستگاری با اشاره به اجرای طرح راهداری نوروزی بیان کرد: بیشترین آمار خروجی خودرو در استان یزد مربوط به روز ۲۹ اسفند بوده که بالغ بر ۴۷ هزار خودرو از استان خارج شدند.

مدیرکل راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد یادآور شد: آمار ورودی خودروها به استان یزد به تدریج در حال کاهش است.

وی افزود: محورهای پرتردد در ساعت اوج طی ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب یزد – مهریز، دهشیر – تفت، عقدا – اردکان و یزد – تفت بوده است.

رستگاری عنوان کرد: میزان تردد در محورهای استان یزد در حال حاضر توسط ۹۲ ترددشمار فعال رصد می شود.

وی با اشاره به اینکه سرعت خودروها نیز توسط دوربین ها ثبت می شود، افزود: سرعت متوسط خودروها در تاریخ ۲۹ اسفند ۸۲ کیلومتر در ساعت بوده و ۱۲ درصد خودروها بالاتر از سرعت غیرمجاز داشته اند.

رستگاری همچنین یادآور شد: ۲۰ درصد آمار خودروهایی که در محورهای استان تردد کرده اند، مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1105128

مهمترین اخبار یزد: