یزد پورتال
04 فروردین 1402 - 15:34

تحقق شعار امسال نیازمند اقدام جهادی است/لزوم برخورد با روزه‌خواری

یزد- امام جمعه بهاباد با اشاره به شعار امسال با عنوان «مهار تورم و رشد تولید» گفت: تحقق شعارهای سال نیازمند جهاد تبیین و عمل جهادی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بهاباد با تبریک سال نو و عید نوروز با اشاره به اینکه در بخش معیشت و اقتصادی باید نیازمندی‌های مردم فراهم شود و این حق مردم است، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب، متناسب با نیاز مردم، راهبردهای سال را در قالب شعار سال مطرح می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تحقق شعار سال باید اولویت همه مسئولان دستگاه های اجرایی باشد و برای تحقق آن از تمام ظرفیت‌ها و امکانات کشور نیز به شکل مطلوب استفاده شود، تصریح کرد: مهمترین هدف نامگذاری امسال، توجه ویژه به مشکلات مردم و بهبود وضعیت اقتصادی است.

امام جمعه بهاباد همچنین با گرامیداشت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، تقوا را فلسفه اصلی ماه مبارک دانست و بیان کرد: طبق فرمایش پیامبر گرامی اسلام، ورع و تقوا بهترین کار در ماه مبارک رمضان به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه آغاز و پایان سال جاری با ماه مبارک رمضان است، گفت: بسیاری از آداب ماه رمضان و آداب و رسوم نوروز یکی است و صله رحم از جمله این رسم‌ها به شمار می‌رود.

ابراهیمی بشکانی عنوان کرد: ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی، فرصتی برای تهذیب نفس و تقرب به درگاه الهی است و روزه‌داران و مؤمنین باید از این فرصت کمال استفاده را ببرند.

ابراهیمی بشکانی اظهار داشت: باید از فرصت این ماه پرفضیلت برای خودسازی و رسیدن به قرب الهی به نحو شایسته بهره بگیریم چراکه این ماه مبارک، ماه بخشش، مغفرت و آمرزش است.

امام جمعه بهاباد ادامه داد: ماه رمضان فرصت بسیار مناسبی از سوی خداوند مهربان و بخشنده است که در اختیار مؤمنان قرار می‌گیرد تا از گناهان خود توبه و توشه‌ای پربار برای آخرت خویش جمع آوری کنند.

وی، بر لزوم حفظ شعائر اسلامی و دینی در جامعه تأکید و اضافه کرد: همگان باید در زمینه امر به معروف و نهی از منکر خود را موظف بدانند و با تظاهر به روزه‌خواری برخورد کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهاباد با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره قرائت قرآن تصریح کرد: مردم باید به فرامین و فرمایشات مقام معظم رهبری توجه ویژه ای داشته باشند.

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه دشمن قصد دارد مردم را مأیوس و ناامید کند، افزود: برای مقابله با دشمن باید امیدآفرینی کنیم بنابراین وظیفه ما امید دادن به مردم و پرهیز از یأس پراکنی است.

وی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های دولت سیزدهم بیان کرد: حجت الاسلام رئیسی، شجاع‌ترین، آگاه‌ترین و مخلص‌ترین رئیس جمهوری بود که خداوند به ما عنایت فرمود و ما باید قدردان زحمات و تلاش‌های او و کابینه‌اش باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1107915

مهمترین اخبار یزد: