یزد پورتال
06 شهریور 1401 - 21:56

برنامه ریزی ویژه برای ایجاد کمپ‌های ترک اعتیاد جدید در یزد

یزد- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد بر ایجاد کمپ‌های ترک اعتیاد تاکید کرد و گفت: این مهم به صورت ویژه در دستور کار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر عزیزی عصر یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان یزد با بیان اینکه موادمخدر در همه آسیب های دهگانه اجتماعی نقش موثری دارد، اظهار داشت: بر همین اساس باید تمام تلاش خود را برای پیشگیری از ابتلای افراد جامعه به ویژه نسل جوان و نوجوان به این بلای خانمان سوز به کار بندیم.

خبرنگار مهروی افزود: انتظار داریم ایجاد کمپ های ترک اعتیاد به صورت ویژه در دستور کار دولت سیزدهم و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد و بر همین اساس در کنار ایجاد کمپ های ماده ۱۵ که به صورت اختیاری است به دنبال ایجاد کمپ ماده ۱۶ هستیم که البته مجوزهای لازم اخذ و کار راه اندازی آن به عهده شوراست که باید به صورت جدی ورود کند.

معاون استاندار یزد با تاکید بر برخورد با معتادان متجاهر و پاک کردن چهره شهر از این افراد اظهار داشت: جمع آوری این افراد و پاک کردن چهره شهر یکی از مطالبات جدی مردم بوده و با توجه به اینکه تعداد این افراد کمتر از هزار نفر است و می توان با برنامه ریزی دقیق این افراد را جمع آوری کرد.

وی، رسیدگی به پرونده های قدیمی، ساماندهی پارکینگ شورای مواد مخدر و تعیین تکلیف وسایل نقلیه موتوری را از مهمترین ماموریت های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برشمرد و اظهار داشت: بالغ بر هزار و ۵۰۰ وسیله نقلیه و موتورسیکلت در این پارکینگ وجود دارد که باید تعیین تکلیف شود و اگر مربوط به بیت المال است واگذار و اگر مربوط به قاچاقچیان است، مسترد شود چراکه این موضوع مصداق حق الناس است و همه ما باید در زمینه حق الناس پاسخگو باشیم.

در این مراسم از زحمات مینا فرهی فرد در مدت تصدی سرپرستی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تجلیل و محمدحسین امامی میبدی به عنوان دبیر جدید این شورا معرفی شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 675515

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: