یزد پورتال
01 بهمن 1401 - 12:36

برگزاری دومین دوره مسابقات بین المللی اسکواش در یزد

رئیس هیأت اسکواش یزد با اشاره به اهمیت

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، محمدحسین نجفی یزدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که با حضور جمعی از خبرنگاران ورزشی یزد برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های انسانی و زیرساختی رشته اسکواش در این استان، اظهار کرد: دومین دوره مسابقات بین‌المللی اسکواش با عنوان «یزد جونیور» به میزبانی استان یزد در حال برگزار است.

وی با بیان این‌که این دوره مسابقات کشوری با حضور ۲۳۰ نفر از بازیکنان استان‌های مختلف برگزار شده است، افزود: این مسابقات از ۲۹ دیماه به میزبانی استان یزد آغاز و تا دوم بهمن ماه ادامه دارد.

رئیس هیأت اسکواش استان یزد رده‌های سنی شرکت کنندگان در این مسابقات بین المللی را زیر ۱۱ سال، ۱۳، ۱۵ و ۱۹ سال دانست و گفت: از تعداد کل بازیکنان شرکت کننده ۱۲۰ نفر آقا و مابقی خانم هستند.

نجفی‌یزدی با اشاره به اهمیت برگزاری این دوره مسابقات بین‌المللی اسکواش در استان یزد و کشور، تصریح کرد: قبل از شیوع کرونا اولین دوره این مسابقات در استان یزد برگزار شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که سرمربی تیم ملی اسکواش ایران یزدی است و این بیانگر ظرفیت یزدیهاست، خاطرنشان کرد: برای تقویت بیش از پیش این رشته ورزشی در استان یزد نیازمند حمایت بخش خصوصی و دولتی هستیم.

رئیس هیأت اسکواش در استان یزد انعقاد یک سری تفاهم نامه‌های همکاری با جامعه کارگری و سازمان زندان‌ها از جمله اقدامات انجام شده در استان یزداست، گفت: این مهم را جدی در استان یزد دنبال می‌کنیم.

//////////////////////

علی کتابفروش عضو هیأت رئیسه فدراسیون اسکواش، رئیس کمیته مسابقات نیز در این جلسه با

نگه داشت ملی پوشان

بیمه و معیشت مهمترین مطالبه ملی پوشان اسکواش است

10 تیم در لیگ برتر آقایان و خانم ها داریم.

سطح بندی مربیان باید دقیق و جدی انجام شود و به صورت جدی و رسمی درآمد آنها در استانها تأمین شود.

صنعتگران باید برای حمایت از اسکواش وارد شوند.

مسابقات یزد جونیور،

 

 

 

 

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 988215

مهمترین اخبار یزد: